سازمان جهانی گردشگری-گردشگری جهانی

سقوط ۸۰ درصدی گردشگری جهانی ۲۰۲۰

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) پیش‌بینی می‌کند که گردشگری جهانی به دلیل شیوع کروناویروس بین ۶۰ تا ۸۰ درصد طی سال ۲۰۲۰ سقوط خواهد کرد.

به گزارش نیوز، آمارها نشان می‌دهد که در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ این صنعت کاهش ۲۲درصدی را تجربه کرده است و تخمین زده می‌شود ۶۷ میلیون گردشگر بین‌المللی تا ماه مارس ۶۷ میلیون دلار درآمد خود را از دست دهند.

سازمان جهانی گردشگری معتقد است که این اطلاعات بیانگر کاهش ۶۰ تا ۸۰ درصد گردشگران سال۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ است.

دبیر کل این سازمان، زوراب پولولیکاشویلی گفت: “شیوع کروناویروس بر صنعت گردشگری تاثیر زیادی داشته و میلیون‌ها شغل را در معرض خطر قرار داده است.”

بر اساس آخرین آمار، آسیا و منطقه اقیانوس آرام با تعطیلی گردشگری به دلیل همه‌گیری کروناویروس تحت تاثیر شدیدی قرار گرفتند و تعداد گردشگران آنها ۳۳ میلیون نفر کمتر شده است. تاثیر بحران کرونا در اروپا نیز شدید بوده و تعداد گردشگران اروپایی نیز با کاهش ۲۲ میلیون نفری در مقایسه با سال گذشته همراه بوده است.

این سازمان بهبودی صنعتی گردشگری در سال ۲۰۲۱ را پیش‌بینی کرده است.

سازمان گردشگری خاطرنشان کرد:  تقاضا در گردشگری داخلی سریع‌تر از تقاضای بین‌المللی گسترش می‌یابد. بر اساس تجربه بحران‌های قبلی، پیش‌بینی می‌شود سفرهای تفریحی، به‌ویژه برای دیدار دوستان و نزدیکان، سریع‌تر از سفرهای کاری بهبود می‌یابد.

در همین حال، بازگشایی دیزنی لند شانگهای بعد از چهار ماه تعطیلی ممکن است موجب از سرگیری زندگی عادی شود و بازگشایی بزرگترین مکان گردشگری آسیا در افزایش تعداد گردشگران تاثیرگذار باشد.

آمارها نشان می‌دهند که بلیت‌های بازدید ۵۶ دلاری از این مکان در عرض چند دقیقه به فروش رسیده است.

تعداد بازدیدکنندگان در هر پارک موضوعی با یک‌سوم ظرفیت یعنی ۸۰هزار نفر خواهد بود و برای رعایت فاصله اجتماعی، گردشگران در گروه‌های ۲۰۰ نفره وارد پارک می‌شوند.

در حال حاضر اجتماعات مردمی به حالت تعطیل درآمده و بازدیدکنندگان اجازه تعامل نزدیک با افراد دیگر ازجمله گرفتن سلفی با شخصیت‌های نمادین مختلف دیزنی را ندارند.

با کنترل همه‌گیری کووید-۱۹ در چین، شانگهای ۱۲ پارک موضوعی دیزنی را بازگشایی کرده است و اولین پارک‌های دیزنی در سراسر جهان هستند که بعد از تعطیلی همه‌گیری کووید-۱۹ بازگشایی می‌شوند.

دیزنی پارک‌های خود در شانگهای و هنگ‌کنگ را در ماه ژانویه تعطیل کرده بود.

منبع:ایسنا

مرتبط:آیا گردشگری مجازی جای تورها را می‌گیرد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *