شهرک-پرورش-ماهیان-زینتی-کاشان

“شهرک پرورش ماهیان زینتی” قطب صادرات و گردشگری کاشان می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه ۵۴۹ واحد پرورش وتکثیر ماهیان زینتی در این شهرستان فعال است، گفت: سال گذشته در یکهزار و ۷۰۰ باب استخر ۳۷ میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی تولید شد.

مجید کافی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایمنا از کاشان اظهار کرد: حدود سه هزار نفر به صورت مستقیم در حوزه تکثیر و تولید ماهیان زینتی فعال هستند که این واحدها پس از راه اندازی شهرک ماهیان زینتی کاشان به قطب تولید و صادرات ماهیان زینتی تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیشتر نمونه های صادراتی از گونه های آب شیرین مانند گلد فیش است، گفت: با سرمایه گذاری صورت گرفته شاهد صادرات نمونه های آب شور از کشور خواهیم بود.

کافی زاده افزود: توسعه طرح های تولیدی وصادرات در این حوزه، ارز آوری قابل توجهی به همراه دارد به طوری که  سال گذشته بیش از یک میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی به کشور های اروپایی صادر شد.

مدیر جهاد کشاورزی کاشان با بیان اینکه ۷۰ درصد ماهیان زینتی استان اصفهان در کاشان تولید می شود، اظهار کرد: همزمان با شروع به کار فاز نخست شهرک ماهیان زینتی کاشان در زمینی به وسعت ۴۷ هکتار علاوه بر ارتقا سهم ۲۱ درصدی کاشان در تولید ماهیان زینتی کشور، شاهد رشد صنعت گردشگری نیز در این شهرستان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: منطقه راوند بیشترین ظرفیت تولید ماهی در این شهرستان را دارد.

کافی زاده اضافه کرد: پس از ابلاغ مصوبه ساخت شهرک ماهیان زینتی به این اداره، عملیات اجرایی در اراضی جانمایی شده جنب آزاد راه قم کاشان آغاز شده است.

منبع:ایمنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *