صنعت گردشگری

صنعت گردشگری جهانی صدمه دید

براساس خبرهای واصله، شیوع ویروس کرونا توانست ۸۰ میلیارد دلار به صنعت گردشگری جهانی لطمه وارد کند.

مرکز اطلاع رسانی اقتصادی هوشمند در تارنمای خود گزارشی درارتباط با شیوع ویروس کرونا در چین در سال جاری میلادی منتشر کرده که نشان دهنده افزایش زیان های وارده به صنعت گردشگری دنیاست.

این مرکز خاطر نشان می کند که نگرانی های فزآینده از ویروس کرونا در آینده نزدیک پایان نمی یابد و همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از گردشگران زمان سفر خود را برای مدت نامشخصی به تاخیر بیندازند.

همین موسسه اقتصادی پیش بینی کرده که وضعیت گردشگری چین همچنان مبهم خواهد بود و صنعت گردشگری این کشور دستکم تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ میلادی بهبود نخواهد یافت.

کشورهای اتحادیه آسیای جنوب شرقی نیز زیان کلانی را متحمل خواهند شد. شمار گردشگران چینی به این کشورها برای مدت طولانی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش خواهد یافت و میزان خسارات وارده به کشورهای آ سه آن به ۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

کره جنوبی هم در گزارشی آورده که در سال جاری میلادی نزدیک به ۱۵ درصد از شمار مسافران چینی کم خواهد شد که خسارتی معادل ۲ میلیارد دلار به صنعت گردشگری این کشور وارد خواهد کرد.

این مرکز تصریح کرد: سارس در سال ۲۰۰۲ میلادی در چین شیوع پیدا کرد و در ماه مارس سال ۲۰۰۳ بود که چین هشدارهای مسافرتی را لغو کرد، اما یک سال پس از این زمان بود که صنعت گردشگری چین بتدریج بهبود یافت.

این موسسه برآورد کرده، کشورهای آ سه آن که جز محبوب ترین مقصدها برای گردشگران چینی محسوب می شوند، خسارات شدیدی از شیوع این ویروس متحمل خواهند شد.

براساس این گزارش، زیان های وارده به گردشگری اروپا و آمریکا با در نظر گرفتن اینکه چینی ها فقط ۴ درصد از کل مسافران آن ها را تشکیل می دهند، سنگین نیست. شمار پروازهای خارجی چین در ماه ژانویه امسال به دنبال شیوع کرونا تا ۱۴ درصد کاهش یافت و برای ماه های مارس و آوریل تا ۵۰ درصد کاهش را نشان می دهد.

مرتبط:

کرونا بحران در گردشگری اروپا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *