قبرس

قبرس در تلاش برای احیای گردشگری پساکرونا

دولت قبرس قصد دارد با همکاری مقامات محلی شهرهای کشور، به زیباسازی سواحل بپردازد و از این طریق، صنعت گردشگری را رونقی دوباره ببخشد.

وزیر صنعت و گردشگری قبرس برای رونق اقتصادی کشور اهداف بلندپروزانه‌ای را در سر پرورانده و برای رسیدن به این اهداف، مقامات محلی شهرهای مختلف را به همکاری دعوت کرده است. در این راستا، مقامات محلی تا ۱۰ سال آینده سواحل معروف و محبوب شهرهای خود را احیا و به مکان‌هایی برای جذب گردشگران تبدیل خواهند کرد. البته اهداف وزیر صنعت و گردشگری کشور تنها به زیباسازی سواحل ختم نخواهد شد، بلکه قصد دارد امکانات لازم برای بازیافت مواد زائد را نیز در آن‌ها نصب کند.

پاندمی کووید -۱۹ منجر به ایجاد فاصله اجتماعی در میان مردم شده و ضربه‌های جبران‌ناپذیری بر صنعت گردشگری و کارآفرینی به جای گذاشته است. در این راستا، بسیاری از مقامات رسمی در کشورهای سراسر قاره اروپا به فکر استفاده از استراتژی‌هایی خلاقانه برای رونق دوباره صنعت و گردشگری افتاده و با موفقیت‌های زیادی مواجه شده‌اند. با این حال، آسیب‌هایی که ظهور کرونا بر این مراکز به جای گذاشته به حدی زیاد بوده است که به راحتی قابل جبران نیست. به همین دلیل، بسیاری از کشورها در نظر دارند برنامه‌هایی طولانی‌مدت در پیش گیرند تا شکوفایی اقتصادی پساکرونا را برای مردم خود به ارمغان آورند.

مقامات رسمی قبرس نیز بر اهداف بلندپروازانه متمرکز شده و قصد دارند علاوه بر ایجاد تغییر در نگرش طراحی خود متأثر از شیوع بیماری کووید -۱۹، از فضاهایی نظیر سواحل، بیشترین بهره را برای رونق دوباره گردشگری ببرند. در واقع، وزیر گردشگری کشور در نظر دارد پیوند عمیقی بین نهادهای مرکزی و محلی به وجود آورد تا از این طریق، فعالیت‌هایی مداخله‌ای برای بهبود قابلیت‌های گردشگری در پیش گیرد. یکی از مهم‌ترین طرح‌های وزیر برای زیباسازی سواحل، ایجاد سایبان‌هایی با کیفیت و به شکل چتر و همچنین نصب نیمکت‌هایی برای استراحت گردشگران در زیر این سایبان‌ها است که از طریق همکاری بین مقامات محلی و شهردار امکان‌پذیر خواهد بود.

مرتبط:

طلبکارها تا آخر سال به سراغ گردشگری نیایند

کلیسای سنت لازاروس _ نگین قبرس

چرا باید به قبرس سفر کنیم؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *