لغو-روادید-ایران-روسیه

لغو روادید ایران و روسیه گام بزرگی در توسعه گردشگری ۲ کشور است

سرکنسول فدراسیون روسیه در اصفهان گفت: برنامه اقدام مشترک لغو روادید گروهی ایران و روسیه گام بزرگی در توسعه گردشگری و تسهیل مسافرت شهروندان به ۲ کشور مذکور است.

” بوریس بورمیستروف ”  افزود: امسال برنامه اقدام مشترک ۲ جانبه ایران و روسیه درباره لغو روادید برای گروه های گردشگری پنج تا ۵۰ نفر اجرایی شد که به استفاده کامل و بهتر از ظرفیت گردشگری و فرهنگی کشور منجر خواهد شد.

بر اساس برنامه اقدام مشترک لغو روادید گروهی میان تهران و مسکو که اواخر خرداد امسال اجرایی شد، گروه‌های گردشگر پنج تا ۵۰ نفره ایرانی و روسی می‌توانند بدون روادید به ایران و روسیه سفر کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما از این ابتکار و برنامه مشترک حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: توافق‌های مهمی در سطح دولت‌های ایران و روسیه برای توسعه گردشگری در سال‌های اخیر صورت گرفته است که مسافرت شهروندان آنها را هموار می‌سازد.

سرکنسول فدراسیون روسیه در اصفهان اضافه کرد: اکنون نوبت آژانس‌های گردشگری ایران و روسیه است که در این زمینه برنامه ریزی و فعالیت کنند هرچند باید شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا را نیز در نظر گرفت.

بورمیستروف با اشاره به اینکه برخی از برنامه‌های حضوری مشترک بین روسیه و ایران در دوران کرونا متوقف شده است، اظهار امیدواری کرد که هرچه زودتر و با فروکش کردن شرایط همه گیری بیماری کووید ۱۹، این برنامه ها از سر گرفته شود.

وی همچنین با اشاره به روابط فرهنگی و ورزشی ایران و روسیه، تاکید کرد: آموزش زبان روسی و فارسی به طور متقابل در ۲ کشور کمک زیادی به توسعه این روابط می‌کند.

وی به راه اندازی مرکز آموزشی زبان روسی ” روسکی میر ” در اصفهان اشاره و اضافه کرد: ایرانیانی که علاقه به شناخت بیشتر از کشور روسیه و ادبیات آن دارند می‌توانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

سرکنسول فدراسیون روسیه در اصفهان به علاقه مردم ۲ کشور به ورزش به ویژه فوتبال نیز اشاره کرد و گفت: روابط خوبی در این زمینه ایجاد شده است به طوری که گروهی از تیم فوتبال “زنیت ” از سن پترزبورگ برای توافق و اجرای طرح‌های مشترک با باشگاه سپاهان به اصفهان سفر کرد.

وی با تاکید بر اینکه ورزش می‌تواند یک عامل مهم و محرک در گسترش روابط ایران و روسیه باشد، افزود: اقدام‌های خوب و مهمی در این زمینه انجام شده و امید است توسعه یابد.

بورمیستروف همچنین با اشاره به فعالیت کنسول فدراسیون روسیه در اصفهان، خاطرنشان کرد: مهمترین وظایف این مرکز کمک به برقراری روابط تجاری بین فعالان اقتصادی اصفهان و روسیه، صدور انواع روادید و حمایت از حقوق شهروندان روسی است.

کلانشهر اصفهان با نزدیک به ۲ میلیون نفر جمعیت، مرکز استان اصفهان و یکی از قُطب‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، گردشگری، صنعتی و علمی کشور به‌شمار می‌آید.

این کلانشهر با حدود ۱۵ شهر تاریخی و بزرگ دنیا از جمله سن پترزبورگ روسیه عقد خواهرخواندگی دارد.

منبع: ایرنا

مرتبط:

جزئیات لغو ویزای سفر گروهی ایران و روسیه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *