لیون

لیون پاییتخت شادی فرانسه

لیون سومین شهر بزرگ فرانسه، پس از پاریس و مارسی محسوب می‌شود که به عنوان مرکز بزرگ اقتصادی و البته پایتخت تفریح وشادی فرانسه شناخته می‌شود.

به گزارش ایمنا، لیون به‌عنوان پایتخت آلپ در فرانسه و مهم تر از آن پایتخت ابریشم جهان شناخته شده‌ و به دلیل معماری تاریخی اش، مقر سازمان جهانی یونسکو در بخش میراث تاریخی ‌است. به هر گوشه‌ای از لیون که نگاه کنید آب می‌بینید و به همین خاطر  ۲۸ پل در این شهر ساخته شده است. لیون به وسیله‌ دو رود بزرگ یعنی رون و سون و همچنین تپه‌های  La Croix-Rousse و فورویر به دو ناحیه‌ متفاوت تقسیم می‌شود. در اهمیت تاریخی لیون همین بس که به‌ عنوان میراث تاریخی سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. احتمالا همین موضوع ارزش این شهر را برای سفر به خوبی نمایان می‌کند.

لیون

میراث فرهنگی تاثیرگذار لیون در موزه‌ هنرهای زیبای این شهر نمایانگر است. این موزه اغلب به عنوان بهترین موزه‌ هنرهای زیبای فرانسه پس از موزه‌ مشهور لوور به شمار می‌رود. در میدان Place des Terreaux نزدیک تالار شهر، می‌توانید این کاخ موزه‌ ارزشمند قرن هفدهمی را پیدا کنید. موزه‌ لیون یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های هنری اروپا شامل مجسمه هرکول، کارهای تزئینی سنگ مرمر از حمام‌های باستانی و ۱۰۰ متر مربع موزائیک کف با تصاویری مربوط به پوزیدون (خدای دریاها) اشاره کرد. علاوه بر این عتیقه‌جات، نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و هنرهای تزئینی از مصر باستان تا عصر حاضر نیز در این موزه نمایش گذاشته است. علاوه بر این می‌توانید مجموعه‌ای بی‌نظیر از نقاشی‌های سبک هنر مدرن را در آن مشاهده کنید.

منبع:ایمنا

لیون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *