ویزای انگلیس

محدودیت صدور ویزای انگلیس برای اتباع ایرانی

براساس آخرین خبرهای واصله، محدودیت صدور ویزای انگلیس برای اتباع ایرانی تا اطلاع ثانوی بخاطر شیوع کرونا صورت گرفت.

اتحادیه اروپا با همه گیری کووید ۱۹ و تبدیل این قاره به کانون جدید انتشار این ویروس، تصمیم به مسدود کردن مرزهای ۲۷ کشور عضو به روی اتباع غیراروپایی گرفته است. سوای این اقدام، برخی کشورها از جمله ایتالیا، فرانسه، آلمان و سوئیس برای کنترل شیوع بیشتر ویروس کرونا، به حالت قرنطینه درآمده و رفت و آمدها را در درون مرزها محدود کرده اند.

انگلیس که به تازگی از این اتحادیه خارج شده، هنوز درباره محدودیت سفر اتباع خارجی به این کشور و یا قرنطینه کامل، تصمیم قطعی نگرفته است، با این حال سفارت بریتانیا در تهران در نامه ای که به دست آژانس های مسافرتی و هوایی نیز رسیده، از اعمال محدودیت مقطعی در صدور ویزا برای اتباع ایرانی، خبر داد. در بیانیه این سفارتخانه آمده است: «تغییرات موقتی در امکانات ارائه روادید بریتانیا به ایرانی هایی که از داخل این کشور اقدام می کنند، ایجاد شده است.

محدودیت های پروازی که در اثر ویروس کووید ۱۹ در ایران ایجاد شده، بر نحوه عملکرد دفتر ویزا VAC تاثیر گذاشته است و بریتانیا امکان ارائه خدمات ویزایی به مراجعان ایرانی ساکن در داخل این کشور را ندارد.»

این سفارتخانه تاکید کرد: «این تغییر موقتی است و به محض اینکه محدودیت های پروازی از میان برداشته شود انتظار می رود خدمات (ویزا) به حالت قبلی بازگردد.» همچنین یادآوری کرد: «این محدودیت ایجاد شده درباره خدمات ویزای انگلیس فقط شامل ایرانی هایی می شود که از داخل این کشور اقدام می کنند و ایرانی هایی که در خارج از کشور هستند طبق روال قبل برای ویزا می توانند اقدام کنند.»

منبع:ایسنا

مرتبط:

انتشار سفرنامه مثبت از ایران در قلب انگلستان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *