خانه تاریخی سمنان

مرمت و بازآفرینی ۲۰ باغ‌راه و خانه تاریخی سمنان

سید عباس دانایی فرماندار سمنان گفت: بیش تر از ۲۰ خانه تاریخی سمنان و باغ راه توسط شهرداری شهر سمنان در حال مرمت و باز آفرینی است.

سید عباس دانایی در شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: با هدف گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در سال ۹۸ در شهرستان سمنان و از جمله در قالب طرح آمایش سرزمین انجام شد سه اولویت مهم در مرکز استان و در قالب طرح مشاور توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ شد که  گردشگری یکی از مهمترین این اولویت‌ها بود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف ،طرح‌های مختلفی برای آینده شهرستان سمنان شروع کردند، افزود: شهرداری سمنان یکی از نهادهایی است که در این راستا اقدامات بسیار خوبی را متناسب با بافت تاریخی و محدوده‌های بافت باغی شهر شروع کرده است.

وی با اشاره به وجود ۳۵۰ هکتار بافت تاریخی در شهر سمنان، اجرای شدن طرح های بازآفرینی این بافت را در رونق گردشگری داخلی و خارجی موثر دانست و گفت: از موضوعات بسیار مهم، اجرای پروژه پیاده راه سازی خیابان امام (ره) است که در فاز اول شهرداری اقدام به جداره سازی در این منطقه قدیمی کرده و در آینده ای نزدیک پروژه راه سازی این مسیر هم آغاز خواهد شد.

فرماندار سمنان با تاکید بر لزوم حفظ باغات شهر سمنان خاطرنشان کرد: از جمله کارهای خوب شهرداری سمنان بازآفرینی و توسعه باغ راه‌های شهر است . از گذشته سمنان را به عنوان شهری در باغ می شناختیم که هر ساله گردشگران زیادی را نیز جذب خود می‌کردند.

دانایی با بیان اینکه در  شهر سمنان بیش از ۳۵۰ خانه تاریخی سمنان شناخته شده وجود دارد اضافه کرد: اقدام  شهرداری در مرمت بیش از ۱۵ خانه تاریخی سمنان و تعدادی از باغ‌راه‌ها، در تامین زیرساخت‌های گردشگری شهر بسیار موثر است

فرماندار سمنان ضمن تقدیر از حمایت های استاندار و شورای اسلامی شهر، رویکرد خلاقانه شهرداری به خانه‌های تاریخی و باغ راه‌ها را در رونق گردشگری این شهر موثر دانست.

منبع:ایسنا

مرتبط:آشنایی با دروازه ارگ سمنان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *