منطقه-آزاد-اینچه‌برون

منطقه آزاد اینچه‌برون راه توسعه پایدار گلستان است

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه ظرفیت ایجاد گلستان هوشمند و توسعه گردشگری در منطقه آزاد وجود دارد، گفت: منطقه آزاد اینچه‌برون یک وجه مهم راه توسعه پایدار استان گلستان است.

هادی حق شناس اظهار کرد: منطقه آزاد اینچه‌برون ظرفیت بالقوه جدیدی است که به ظرفیت‌های بالقوه استان اضافه شده با این تفاوت که این ظرفیت جدید را همه می‌دانند.

وی توضیح داد: شاید بخشی از کشور ندانند که گلستان ۷۰ درصد توتون کشور را تولید می‌کند یا گلستان رتبه سوم و یا چهارم تولید زیتون کشور را به خود اختصاص داده اما به ظرفیت منطقه آزاد اینچه‌برون همگان واقف هستند.

وی افزود: تحریم‌ها و چالش‌های سیاسی بیرونی کمتر باعث شده سرمایه‌گذار خارجی وارد کشور شود.

استاندار گلستان توضیح داد که وجود پول‌های سرگردان یکی از مشکلات جدی در دنیاست چرا که نرخ سود بانکی در برخی کشورها منفی است و بخشی از دنیا به اشتغال کامل رسیده‌اند.

حق شناس ادامه داد: پول‌های سرگردان در کشور هم زیاد است و به خاطر همین سرگردانی پول است که عده‌ای به سراغ خرید سکه، ارز و مسکن می‌روند در شرایطی که پناهگاه اصلی پول باید در بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری باشد.

وی اضافه کرد: برای سرمایه‌گذار نقطه‌ای مطلوب است که کمترین چالش پولی، مالی، مالیاتی، ارزی و بازرگانی خارجی را داشته باشد که منطقه آزاد با معافیت ۲۰ ساله مالیاتی، پروانه سبز و دسترسی به مواد اولیه بدون پرداخت قطعی پول و غیره تمام این مزیت‌ها را فراهم می‌کند.

حق شناس با اشاره به اینکه منطقه آزاد یک فرصت بی‌نظیر است و می‌توانیم از مزایای آن برای توسعه استان استفاده کنیم، تصریح کرد: منطقه آزاد اینچه‌برون یک وجه مهم راه توسعه پایدار استان گلستان است.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد اینچه‌برون در ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اجرایی می‌شود، خاطرنشان کرد: بخشی از زیرساخت‌های لازم در شهرک هزار هکتاری اترک در گذشته فراهم شده و با تایید نهایی شورای محترم نگهبان و ابلاغ آن با سرعت منطقه آزاد اینچه‌برون را استارت می‌زنیم و به‌راحتی می‌توانیم سرمایه‌گذار جذب کنیم.

استاندار گلستان با این توضیح که دنیا به سمت عصر دیجیتال حرکت کرده است، بیان کرد: ظرفیت ایجاد گلستان هوشمند در منطقه آزاد اینچه‌برون وجود دارد و حتی می‌تواند در توسعه بخش گردشگری استان موثر باشد.

منبع:خبرگزاری مهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *