نگران گردشگران چینی نباشید

ابتدای دی‌ماه اعلام شد که ورود گردشگران چینی به اصفهان رشد پنج برابری داشته و برای جذب حداکثری این گردشگران، برنامه‌هایی نیز به مناسبت سال نوی چینی از چهارم تا بیستم بهمن‌ماه در نظر گرفته‌شده. اگرچه اشاعه ویروس کرونا در چین، این روزها نگرانی‌هایی را نسبت به ورود گردشگران این کشور ایجاد کرده، اما معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان می‌گوید: به خاطر انجام پایش‌های لازم، جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

سیدعلی صالح درخشان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: هم در کشور چین و هم در پایانه‌های ورودی ایران، مسافران کشور چین پایش می‌شوند و جامعه جهانی با حساسیت مسائل مربوط به این بیماری را دنبال می‌کند تا انتشار آن به حداقل برسد به همین دلیل جای نگرانی نیست.

وی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان بسترسازی را برای انجام برنامه‌هایی به مناسبت سال نوی چینی انجام داده و در این راستا از چهارم تا ۲۰ بهمن‌ماه اقداماتی توسط تأسیسات گردشگری به این منظور اجرایی می‌شود؛ برای مثال به فراخور ورود گردشگران چینی، سال نو به زبان چینی به آن‌ها تبریک گفته می‌شود.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان تصریح کرد: پیش‌بینی تهیه منوی غذاهای چینی در رستوران‌های شاخص اصفهان، آموزش فعالان گردشگری به‌ویژه در حوزه واحدهای اقامتی برای میزبانی از گردشگران چینی و همچنین برنامه‌ریزی برای تهیه و نصب تابلوها راهنمای گردشگری به زبان چینی، نمونه‌ای از برنامه‌های این اداره کل و فعالان گردشگری استان اصفهان برای استقبال از گردشگران چینی است.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *