هتل سبز

هتل سبز از معیارهای گردشگری پاک است

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان همدان اعلام کرد: با وجود اینکه همدان به عنوان شهر سبز پایدار معرفی شده است و گردشگری یکی از مهمترین محورهای توسعه استان است اما هنوز در مقوله هتل‌های سبز ورود پیدا نکرده‌ایم.

هتل سبز

محسن جعفری‌نژاد بسطامی با بیان این مطلب در جلسه‌ای با جمعی از فعالان گردشگری و محیط زیست همدان بیان کرد: بین توسعه درخور و پایدار جوامع و صنعت گردشگری همبستگی بسیار نزدیکی وجود دارد.

جعفری‌نژاد بسطامی افزود: هتل‌ها به عنوان شالوده مهم صنعت گردشگری هستند و صنعت هتل در پی حفاظت از محیط زیست و استفاده معقول از منابع است همچنین طیف هتلداران و فعالان گردشگری می‌توانند معرف خوبی برای محیط زیست باشند.

وی اضافه کرد: بازیافت، حفاظت از انرژی، بسته‌های پیشنهادی سبز برای رویدادها، پاک کننده‌های سبز، فرش‌های بازیافتی، بام‌های سبز، تولید کمپوست، استفاده از سبزیجات ارگانیک برای رستوران، لوازم با رده انرژی A، استفاده از انرژی خورشیدی و سبز برای تامین برق مصرفی و سایر اقدامات مطابق با دستورالعمل هتل‌های سبز می‌تواند امر تاثیرگذاری برای استقرار مدیریت سبز باشد که به بهبود عملکرد کمک می‌کند.

وی با تاکید بر ضرورت نهادینه‌سازی گردشگری پاک در استان همدان بیان کرد: ارزش‌گذاری اقتصادی محیط زیست و توجه به مقوله اقتصاد سبز در پیاده‌سازی اهداف کلان محیط زیست موثر است که پیش زمینه آن را ارزش گذاری اجتماعی می‌سازد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه هنوز مرحله ارزش گذاری اجتماعی محیط زیست در کشور انجام نگرفته است، افزود: تا زمانی که تک تک افراد جامعه به جمع‌بندی برای حفظ محیط زیست نرسیده‌اند، نمی‌توانیم از سیاست‌گذاران چیزی بخواهیم که به آن عمل نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه استان همدان دارای ظرفیت‌های گردشگری و حمایت استانی در این زمینه است، گفت: این استان می‌تواند پایلوت گردشگری پاک در کشور باشد و برای این مهم لازم است از نگاه گردشگری پاک، گردشگری همدان را تعریف کنیم.

منبع:همشهری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *