سازمان جهانی گردشگری-گردشگری جهانی

پنج پیشنهاد سازمان جهانی گردشگری برای سفر از خانه

سازمان جهانی گردشگری در پی شیوع کرونا و ممنوعیت های رفت و آمد در پی شیوع کرونا پنج پیشنهاد برای سفر از خانه ارائه کرده است.

شیوع ویروس کرونا در جهان باعث شده تا بسیاری از کشورها ممنوعیت های مختلفی برای سفر و جابجایی وضع کنند و میلیاردها انسان خانه نشین شده اند. در این شرایط صنعت گردشگری در دنیا با متحمل شدن آسیب بسیار بالا از کرونا شرایط سختی را تجربه می کند. این شرایط سخت نه تنها برای فعالان حوزه گردشگری،‌ بلکه برای مردمی که سفر نیاز روحی آن ها به نشاط و آرامش را بر طرف می کرد نیز باعث مشکلاتی شده است.

در همان روزهای اول شیوع کرونا سازمان جهانی گردشگری برخلاف وظیفه ذاتی خود از مردم خواست تا اطلاع ثانوی به سفر نروند. این سازمان شعاری تحت عنوان “فردا سفر می کنیم” طراحی کرد و از مردم خواست که در خانه بمانند تا در آینده بتوانند با امنیت کامل سفر کنند.

در آخرین اقدام سازمان جهانی گردشگری جهت تشویق مردم به خانه نشینی پنج راه برای سفر از خانه معرفی کرده است. در مورد اول این سازمان از مردم خواسته یک سفرنامه بخوانند؛ سفرنامه ها در واقع نوعی اشتراک تجربیات یک شخص از سفر است. خواندن یک کتاب درباره سفر می تواند به برنامه ریزی سفر و مدیریت آنچه در سفر ممکن است برای ما اتفاق بیفتد کمک کند.

در پیشنهاد دوم سازمان جهانی گردشگری توصیه کرده که یک فیلم درباره سفر ببینید. هرساله مستندها و فیلم های داستانی مختلفی با موضوع سفر و در لوکیشنهای مختلف ساخته می شود. شاید در این روزها تنها راه، تماشای مناظر دیدنی از قاب نمایشگر و از دید یک کارگردان باشد.

سومین پیشنهاد گوش دادن به پادکست های مرتبط با سفر و گردشگری است. پادکست ها یکی از پدیده هایی بودند که در دنیای مدرن بسیار محبوب شدند و تقریبا در همه موضوع ها می توان پادکست پیدا کرد. اشتراک تجربیات سفر به مقاصد مختلف و آموزش هایی در رابطه با سفر و چگونگی گردش از جمله موضوعات آن‌ها هستند.

بازدید مجازی از جاذبه های گردشگری پیشنهاد چهارم سازمان جهانی گردشگری برای سفر از خانه است. فناوری حتی به کلاسیک ترین فعالیت های انسانی نظیر سفر رحم نکرده و رد پای آن در همه جا دیده می شود. پدیده بازدید مجازی هم در این سال ها بسیار طرفدار پیدا کرده و بسیاری از جاذبه ها و سایت های گردشگری مهم از این امکان برخوردارند. همچنین بازدید مجازی می تواند به برنامه ریزی سفر کمک کند و نمای کلی از یک جاذبه گردشگری پیش از بازدید ارائه دهد.

آخرین پیشنهاد هم استفاده از محتوای آموزشی در سایت سازمان جهانی گردشگری است که از ابتدای شیوع کرونا به طور رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع:ایمنا

مرتبط:مشورت آنلاین UNWTO با ۲۴۰ وزیر و مقام گردشگری جهان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *