پیشنهاد جامعه باستان‌شناسی برای قدردانی از کادر درمانی

پیشنهاد جامعه باستان‌شناسی برای قدردانی از کادر درمانی

جامعه باستان‌شناسی ایران پیشنهاد کرد با پایان وضعیت کنونی کشور، تسهیلاتی مانند بازدید از مکان‌های تاریخی و گردشگری برای مجموعه سلامت و درمان کشور درنظر گرفته شود.

جامعه باستان‌شناسی ایران در نامه‌ای خطاب به علی‌اصغر مونسان – وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی – با اشاره به تلاش‌های مجموعه سلامت و پزشکی کشور در دو ماه گذشته، نوشت: «مجموعه سلامت و درمان کشور به ویژه پرستاران و پزشکانِ بیمارستان­‌ها و آزمایشگا­ه­‌ها در دو ماه گذشته در خط نخست نبرد مبارزه با بیماری همه­‌گیر کرونا قرار داشتند و فشارهای سنگین جسمی و روحی این نبرد آن‌ها را در شرایط دشواری قرار داده و سبب فرسایش و کاهش تاب و توان آنان شده است.

بر همه ما لازم است که آنان را در این دشواری تنها نگذاشته و یاریگرشان باشیم. به همین دلیل و به سبب جایگاه وزارتخانه در سرپرستی و اداره امور میراث فرهنگی و گردشگری کشور، پیشنهاد می­‌کنیم برای انرژی­‌بخشی و به پاس همه تلاش­های این مجموعه ارزشمند که فداکارانه و بی­‌باکانه به خدمت هموطنان خود مشغولند، پس از پایان این بیماری سهمگین، تسهیلاتی چون بازدید از مکان­‌های تاریخی و گردشگری که زیر نظر وزارت خانه فعالیت دارند، در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

«جامعه باستان­‌شناسی ایران» به عنوان تشکلی مردم­‌نهاد نیز آمادگی دارد توان و دانش تخصصی خود و اعضایش – به عنوان کارشناسان و متخصصان میراث فرهنگی و تاریخی کشور – را برای معرفی و شناساندن میراث تاریخی و تمدنی این سرزمین به مجموعه سلامت کشور هر زمان و مکان که دانشگاه­ و دانشکده‌های علوم پزشکی لازم بدانند، صادقانه در اختیار قرار دهد تا بدانند فداکاری­‌ها و بی­‌باکی­‌های آنان فراموش‌شدنی نیست.»

منبع:ایسنا

مرتبط:درخواست جامعه باستان‌شناسی از وزیر در زمان کرونا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *