پایانه‌های مسافربری

کاهش ۹۰ درصدی سفرها از طریق پایانه‌های مسافربری

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد گفت: طی چند هفته گذشته، به ویژه با اعمال محدودیت‌های سفر، شاهد کاهش ۹۰ درصدی سفرهای خارج از استان از طریق پایانه‌های مسافربری بوده‌ایم.

جلال قربانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت تردد بین شهری اظهار کرد: طبق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ستاد کرونا، تنها سفرهای ضروری و با ارائه تاییدیه سلامت از طریق پایانه‌های مسافربری امکان‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: همچنین در صورت ضرورت انجام سفر، مسافران باید کارت ملی خود را به همراه داشته باشند و با ثبت کد ملی در سامانه‌ای که برای تایید سلامت در نظر گرفته شده، قبل از سفر سلامتشان تایید شود.

قربانی با بیان اینکه سفرهای خارج از استان حدود ۹۰ درصد کاهش داشته است، اظهار کرد: سفرهایی نیز که در این ایام انجام می‌شود، سفرهای ضروری و برای انجام کار اداری از داخل استان است.

قربانی تصریح کرد: طبق آمار، از اول تا ۳۰ آبان امسال، ۹۸۱ هزار و ۵۰۰ مسافر از طریق پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد جابه‌جا شده‌اند.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری مشهد خاطرشان کرد: این در حالی است که از اول تا ۳۰ آبان ماه سال گذشته، یک میلیون و ۸۷۰ هزار و ۶۰۹ مسافر از طریق پایانه‌های مسافربری به مشهد وارد و یا خارج شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد وی افزود: مقایسه این دو آمار نشان‌دهنده این است که میزان جابه‌جایی مسافر در آبان ماه امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۴۸ درصد کاهش داشته است.

منبع:ایسنا

مرتبط:

محدودیت‌های جدید سفر و آمادگی وزارت بهداشت برای اجاره هتل‌ها

جزئیات محدودیت‌های کرونایی کیش اعلام شد

استعلام کرونا رانندگان و مسافران اجباری شد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *