موزه-محیط-زیست

کدام موزه حفظ محیط زیست را ترویج می‌کند؟

محیط زیست اطراف ما همان جایی است که ما در آن زندگی می‌کنیم؛ انسان نیز مانند سایر موجودات در چرخه محیط زیست قرار گرفته است.

محیط زیست اطراف ما همان جایی است که ما در آن زندگی می‌کنیم؛ در اصل انسان نیز مانند سایر موجودات در چرخه محیط زیست قرار گرفته و خواهی نخواهی از اتفاقات رخ داده در این محیط و تغییرات ناشی از آن‌ها متأثر می‌شود.

البته ما در اکثر مواقع غافل از تأثیر وضعیت محیط زیست بر کیفیت زندگیمان، به صورت ناخواسته تغییرات نامناسبی در چرخه محیط زیست ایجاد می‌کنیم که اغلب مواقع تبعات جبران‌ناپذیری دارند. شاید به همین خاطر است که در سال‌های اخیر کارشناسان تلاش کرده‌اند بیش از پیش در خصوص نحوه برخورد مناسب با محیط زیست به ما هشدار بدهند و موزه‌ها نقش بسزایی در آشنایی بیش از پیش ما با محیط زیست اطرافمان دارند.

نحوه کنترل دمای کدام موزه با فرآیند تنظیم دمای بدن انسان شباهت دارد؟

 

یکی از موزه‌هایی که با هدف آشنایی هرچه بیشتر ما با محیط زیست تأسیس شده است، با نام موزه بیوسفر یا محیط زیست شناخته می‌شود. این موزه که در مونترال کانادا قرار گرفته، تنها موزه محیط زیست در آمریکای شمالی است و نحوه کنترل دمای داخلی آن و سیستم سایه آفتاب ساز بنایش منعکس کننده همان فرآیند‌های زیستی است که بدن انسان برای حفظ دمای داخلی خود به آن‌ها متکی است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *