سد دو دانگه ساری-گردشگری آب

گردشگری آب در دو سد استان سمنان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان گفت: طرح‌های گردشگری آب به منظور بهره‌گیری از ظرفیت پیرامونی سدها و تأسیسات آبی در دو سد این استان اجرا می‌شود.

ایرج حیدریان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: آب منطقه‌ای استان سمنان برای ارائه طرح‌های گردشگری توسط سرمایه‌گذاران در دو سد مخزنی شهید شاهچراغی دامغان و سد مجن شاهرود و با هدف توسعه این صنعت مبتنی بر طرح‌ها و ایده‌های بخش غیردولتی فراخوان عمومی داده است.

وی اضافه کرد: سرمایه‌گذاران می‌توانند از این فرصت استفاده و از منافع این طرح، که توسعه استان را به همراه دارد، بهره مند شوند .

حیدریان به انعقاد تفاهمنامه‌ بین دو وزارتخانه نیرو و گردشگری اشاره و تصریح کرد: بر اساس این تفاهمنامه مقرر شده همه شرکت های آب منطقه ای‌ که دارای سد هستند طرح‌های خود را برای جذب سرمایه‌گذار آماده کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در این زمینه سبب بهره‌مندی از تمام جوانب سدها می‌شود، گفت: اجرایی شدن تفاهمنامه این امکان را فراهم می‌کند تا مردم و گردشگران بتوانند در کنار این منابع از مواهب و جاذبه های طبیعی آن نیز استفاده کنند.

حیدریان از صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت پردرآمد نام برد و با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت گردشگری سدهای بزرگ استان تاکید کرد: این امر علاوه بر آنکه رونق گردشگری را به همراه دارد، منجر به توسعه و ایجاد اشتغال برای جوانان دامغان و مجن می‌شود.

وی با اشاره به چشم اندازهای زیبای این دو سد خاطرنشان کرد: سد دامغان با ظرفیت ۲۱ میلیون متر مکعب در ۱۰ کیلومتری شمال شهر دامغان قرار دارد، سد مجن شاهرود نیز از نوع سد تنظیمی- مخزنی است و در ۴۲ کیلومتری شاهرود و ۷٫۵ کیلومتری شهر مجن قرار دارند.

منبع:ایسنا

مرتبط:

میراث هزاره‌ها در شهر سمنان

جادوی زمین و آسمان در اوپرت سمنان

آشنایی با دروازه ارگ سمنان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *