۴ هزار صیاد مازندرانی راهی دریا می‌شوند/ ۲۰ مهر ماه؛ آغاز فصل صید ماهی‌

مدیرکل شیلات مازندران گفت: حدود ۴ هزار نفر از صیادان مازندرانی در قالب ۵۴ تعاونی پره از رامسر تا گلوگاه ۲۰ مهر ماه امسال تورهای صیادی خود را در پهنه دریای مازندران گسترانیده و از ذخایر دریا ارتزاق خواهند کرد.

4 هزار صیاد مازندرانی راهی دریا می‌شوند/ 20 مهر ماه؛ آغاز فصل صید ماهی‌

ولی‌الله محمدزاده امروز درباره زمان آغاز فصل ماهی‌های استخوانی در دریای خزر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده حدود ۴هزار نفر از صیادان  مازندرانی در قالب ۵۴ تعاونی پره از رامسر تا گلوگاه  ۲۰ مهر ماه امسال تورهای صیادی خود را در پهنه دریای مازندران گسترانیده و از ذخایر دریا ارتزاق خواهند کرد.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده زمان صید ماهی‌های استخوانی دریای خزر از ۲۰ مهر ماه امسال آغاز شده و تا ۱۵ مهر ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به نقش بسزای بازسازی ذخایر آبزیان در احیای ذخایر دریای خزر، اضافه کرد: امسال بیش از ۱۱۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید،کپور و خاویار در مصب رودخانه‌های منتهی به دریا رهاسازی شد که از این میزان ۲۰ میلیون قطعه در قالب شیل‌گذاری و تکثیر طبیعی بوده است تا فرهنگ غنی مشارکت در احیای ذخایر دریای خزر در میان صیادان نهادینه شود.

محمدزاده در پایان گفت: روز چهارشنبه ۱۰ مهر ماه همایشی با حضور صیادان و اتحادیه تعاونی و تشکل‌های صیادی در استان برگزار می‌شود تا صیادان با آمادگی کامل فصل صید را آغاز کنند.

منبع خبر:خبرگزاری فارس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *