دره قدیسان فرانسه

آشنایی با دره قدیسان فرانسه

دره قدیسان در بریتانی یک منطقه تاریخی و فرهنگی در فرانسه است که پر از  مجسمه های گرانیتی خاص قدیسان می باشد. در این مقاله شما را با دره قدیسان فرانسه بیشتر آشنا میکنیم.

قدیس به چه معناست؟

پیش از سفر و بازديد از دره قدیسان لازم است قدری با کلمه ی قدیس آشنا شویم. قدیس در واقع یک لقب در بین پیروان دین مسیحیت کاتولیک می باشد. این لقب را به افرادی می‌دهند که خصوصیت های خاصی داشته باشند به عنوان مثال پاکدامنی، عاری از معصیت و پایبند بودن به اصول دین و… در واقع کلیسای کاتولیک و کشیشان هستند که لقب قدیس را به اشخاص میدهند و هر شخصی درصورتی که همه ی شرایط و خصوصیت قدیس را هم داشته باشد بدون تأیید کلیسا به صورت رسمی قدیس محسوب نمی شود.

علت ساخت دره قدیسان فرانسه:

علت ساخت این پروژه علاوه بر جنبه کسب درامد از توریست، شناساندن و معرفی تاریخ مردم این منطقه به دنیا می باشد. البته استفاده از سنگ گرانیت برای ساخت این مجسمه ها هم بی علت نیست و میخواهند با این کار به اهمیت کسب درامد از طريق منابع زیاد سنگ گرانیت در این منطقه و بهبود اقتصاد محلی هم اشاره کنند.

تاریخچه ساخت دره قدیسان:

دره قدیسان پر است از مجسمه های خاص قدیسان که در نقاط گوناگون این دره قرار داده شده اند و فضای خاصی را پدید آورده اند.

این پروژه به گونه رسمی در سال ۲۰۰۸ آغاز شد. هریک از مجسمه های این دره، یک قدیس مرتبط با افسانه های محلی است که به نوبه خود ترکیبی از سلتی، گالو رومی و فرهنگ مسیحی هستند. به لطف تنوع هنرمندانی که در این پروژه بکار گرفته شدند، ظاهر هر مجسمه کاملاً منحصر به فرد است.

پروژه دره قدیسان به وسیله فیلسوف بریتانی « فیلیپ ابجین» تاسیس گردید و هزینه آن کاملا توسط کمک های مالی جوامع و سازمان های محلی تامین می شود. هرکسی میتواند اسپانسر (Sponsor) یک مجسمه باشد، قدیس حامی خود را انتخاب و محل قرارگیری آنرا در دامنه انتخاب کند.

دره قدیسان فرانسه

نگاهی به تندیس های دره قدیسان

اگر به طور کلی در نظر بگیریم در سراسر فرانسه و برتالی چیزی در حدود ۷۰۰۰ قدیس وجود دارند یا به عبارتی دیگر مردمان این دیار به این تعداد قدیس معتقد هستند. به همین خاطر احتمالا با پایان این پروژه همه ی سطح تپه پر از تندیس قدیس می گردد.

از سال ۲۰۰۸ تا به امروز تعدادی تندیس بر روی تپه قرار گرفته اند ولی به دلیل بروزرسانی همه روزه ی مجسمه ها اطلاع دقیقی از شمار آن ها در دست نمی باشد، بنابر آخرین آمار اعلام شده هم اکنون ۶۰ مجسمه که ارتفاعی ۳ متری دارند در دره ی قدیسان قرار گرفته اند.

همه ی تندیس ها از جنس سنگ گرانیت هستند که با ظرافت و دقت بسیار بالایی حکاکی گردیده اند. جالب اینجاست که یک هنرمند خاص این تندیس ها را نمی سازد بلکه چندین سنگ تراش و مجسمه ساز در این پروژه فعالیت می کنند.

انتخاب سنگ گرانیت برای ساخت این مجسمه ها امری اتفاقی نبوده بلکه نشان دهنده ی ظرفیت بالای منطقه در داشتن این گونه سنگ است. تلاش شده تا به گردشگران و بازدیدکننده ها نشان داده شود که فرانسه و برتالی دارای معادن زیادی از سنگ گرانیت می باشد تا علاقمندان بتوانند از این کشورها سنگ تهیه کنند.

هزینه ی این تندیس های سنگی نیز توسط مردمان محلی برتالی تامین می گردد. با دیدن این تندیس ها اطلاعات خوبی درباره ی تاریخ، مذهب و قدیس ها به دست خواهید آورد و سیاحتی جذاب را تجربه خواهید کرد.

از یاد نبرید که اینجا فرهنگ های مسیحیت، سالتی و گالو در هم آمیخته اند و قدیس ها گرد هم آمده اند تا با داستان ها و افسانه های خود مکانی حیرت انگیز را برای گردشگران فراهم آوردند.

دره قدیسان فرانسه

نگاهی دقیق تر به مجسمه ها

مسلما در ورای هر قدیسه داستان های زیادی نهفته و پرداختن به همه ی افسانه ها و شرح زندگی آن ها کاری دشوار است. بنابراین در این بخش با برخی از مهم ترین تندیس های موجود در دره ی قدیسان آشنا می شویم.

۱- قدیس کورنلی (Saint Cornély): به عنوان قدیس حامی در برتالی شناخته می شود.

۲- کورنتین (Corentin):  اولین اسقف کمپر (شهری در فرانسه).

۳- لونار (Lunar): راهب بزرگ و مقدس.

۴- قدیس ایووز (Yves Hélory de Kermartin): حامی مشاغل، عدالت و قانون.

۵- قدیس ایبن (Yben): از جمله قدیسانی که مقدس بودنش توسط کلیسا به ثبت رسیده است.

دره قدیسان فرانسه

دانستنی هایی درباره دره قدیسان

به دلیل این که دره ی قدیسان پروژه ای ۵۰ ساله است همه ساله تغییراتی در آن رخ می دهد. در حال حاضر همه ی مطالب ما بر طبق آخرین آمارهای به دست آمده تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی است. در ادامه نگاهی می کنیم به نکاتی جالب درباره دره قدیسان فرانسه.

– هزینه ساخت مجسمه هایی که تا کنون در این مکان قرار گرفته از ۱۰ هزار تا ۱۳ هزار یورو متغییر بوده اند.

– در شیلی جزیره ای وجود دارد به نام جزیره ایستر که در آن به همین سبک و سیاق مجسمه ساخته اند و گویا از این جزیره هم در پیاده سازی پروژه ی دره قدیسان الهام گرفته اند.

– هنوز هم دره ی قدیسان به حمایت مالی و سرمایه گذار نیاز دارد.

– با ریشه یابی و کمی تحقیق و تفحس درباره دره قدیسان متوجه خواهید شد که ۱۱ فرهنگ و تمدن مختلف در پدید آمدن این تپه ی تاریخی نقش داشته اند.

– هر تندیس به طور میانگین ۱۰ تن وزن دارد.

اطلاعات بازدید و دسترسی

برای رفتن به دره قدیسان می توانید در فصل تابستان تور گردشگری فرانسه و برتالی را تهیه کرده و به راحتی به بازدید از این مکان طبیعی، تاریخی و مذهبی بروید.

ساعت بازدید:

۱۰ صبح تا ۵:۳۰ عصر

آدرس: فرانسه، کارنوئت، Quénéquillec.

.Address: Quénéquillec, 22160 Carnoët, France

مرتبط:کاخ الیزه پاریس _محل اقامت رئیس جمهور فرانسه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *