قلعه فلک الافلاک-فلک‌الافلاک

استحکام‌بخشی قلعه فلک الافلاک به کجا رسید؟

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: فاز پایانی مطالعات استحکام‌بخشی قلعه فلک الافلاک در حال انجام است.

سید امین قاسمی در جلسه بررسی موانع حریم و استحکام‌بخشی قلعه فلک الافلاک، اظهار کرد: با توجه به درخواست نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع موانع موجود در مورد حریم قلعه فلک الافلاک جلسه‌ای با حضور معاونان این اداره‌کل برگزار شد.

وی تصریح کرد: فاز پایانی مطالعات استحکام‌بخشی قلعه فلک الافلاک در حال انجام است و با تأمین اعتبار لازم در آینده نزدیک بخش تکمیلی آن اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان خاطرنشان کرد: عملیات مرمتی سربازخانه، بنای باشگاه افسران، ساخت بازارچه صنایع‌دستی و بناهای ضلع شمالی قلعه فلک الافلاک رو به پایان و در حال تکمیل است.

قاسمی اضافه کرد: طرح محتوایی موزه مفرغ و سکه در محل باشگاه افسران در حال نهایی شدن است که انتظار می‌رود با پیگیری و جدیت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی شاهد پیشبرد اهداف مربوطه در این زمینه باشیم.

مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: آزادسازی و ساماندهی حریم قلعه فلک الافلاک از مطالبات دیرینه و به‌حق مردم لرستان و خرم‌آباد است که مجمع نمایندگان استان به‌عنوان یکی از اولویت‌های کاری به دنبال آن هستند.

وی تصریح کرد: با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری در این خصوص امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد ساماندهی و اجرای این پروژه مهم باشیم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

مرمت قلعه فلک الافلاک بر اساس تکنولوژی‌های نوین

فلک‌الافلاک _چشم‌گیرترین اثر تاریخی خرم آباد

خرم آباد نخستین سکونت‌گاه بشر در ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *