اتیوپی

استراتژی جدید اتیوپی برای تقویت گردشگری

اتیوپی استراتژی جدیدی را معرفی کرده که باعث افزایش تعداد گردشگران این کشور خواهد شد. این استراتژی تسهیل ترانزیت گردشگران به چندکشور ازطریق خطوط هوایی این کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، فیتسوم کاساهون مدیر ارتباطات گردشگری اتیوپی گفت: استراتژی جدید که به طور مشترک با بانک جهانی تدوین شده است با هدف افزایش گردشگر با حمایت از مسافران بین المللی با استفاده از خطوط هوایی اتیوپی برای بازدید از کشور انجام می‌شود.

وی گفت: ما با بانک جهانی یک استراتژی جدید تهیه کرده‌ایم. این استراتژی در واقع استفاده مسافران بین المللی از خطوط هوایی اتیوپی برای ترانزیت به چندین کشور است. سالانه بیش از ده میلیون مسافر بین المللی با استفاده از خطوط هوایی اتیوپی به کشورهای دیگر می‌روند و بیشتر آنها دو تا سه روز مانده به پرواز بعدی، در اتیوپی می‌مانند. یعنی مدت اقامت آنها در این کشور با استفاده از خطوط ترانزیت بیشتر شده است.

طبق گفته فیتسوم، اگر حمل و نقل هوایی را انجام می‌دهیم، باید بتوانیم هتل‌ها، آژانس‌های مسافرتی و سایر امکانات را نیز به راحتی در دسترس مسافران قرار دهیم، در ضمن پایتخت این کشور پتانسیل بالایی برای افزایش گردشگران دارد. همچنین از این استراتژی برای برگزاری کنفرانس‌ها و همایش‌ها و کمک به جوامع بین المللی برای بازدید از این کشور استفاده خواهد شد.

مدیر ارتباطات در ادامه توضیح داد: پارک وحدت اخیراً افتتاح شده که باعث جذب گردشگر می‌شود، همچنین اعطای جایزه صلح نوبل به نخست وزیر از جمله دلایلی است که به ارتقا کشور در صحنه جهانی کمک کرده و همچنین کتیبه جشنواره Timket (نمایش نامه اتیوپی) توسط یونسکو به عنوان میراث نامشهود نیز به ثبت رسیده است بنابراین این عوامل می‌تواند باعث افزایش ورود گردشگر به کشور شود.

این گزارش توسط رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی تهیه و در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده شده است.

منبع:خبرگزاری مهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *