گردشگری استان کرمان-جاذبه های گردشگری کرمان

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی جاذبه های گردشگری کرمان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی جاذبه های گردشگری استان کرمان استفاده کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین “حسن علیدادی سلیمانی” صبح امروز در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان و جمعی از فعالان صنعت گردشگری این استان ضمن گرامیداشت هفته گردشگری افزود: سیر و سیاحت از اهمیت و جایگاه ویژه ای در آیات و روایات برخوردار است و قرآن مجید به کرات به این موضوع اشاره دارد.

وی اظهار کرد: بسیاری از کشورهای دنیا برای جذب گردشگران به دنبال ایجاد جاذبه هستند در حالیکه کشور ایران یکی از قدیمی ترین تمدن های دنیا است و می تواند گردشگران زیادی را به سوی خود جذب کند.

علیدادی سلیمانی بیان کرد: خوشبختانه استان کرمان دارای تنوع اقلیمی متنوع، بناهای تاریخی و محوطه های باستانی فراوان و آداب و رسوم مختلف است که نشان دهنده قدمت بالای این استان است.

نماینده ولی فقیه در استان کرنان به مولفه های اصلی توسعه صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: معرفی و تبلیغات ظرفیت های گردشگری،  ایجاد امنیت و ارائه خدمات مناسب به گردشگران از جمله مولفه های توسعه صنعت گردشگری است که باید از سوی دست اندرکاران صنعت گردشگری مورد توجه قرار گیرند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه باید تاریخ و تمدن، ظرفیت های تاریخی، طبیعی و فرهنگی استان کرمان از طریق رسانه ها و فضاهای مجازی به مردم دنیا معرفی و شناسانده شود، افزود: قدمت این استان با قدمت کل ایران برابری می کند که ثبت جهانی هفت اثر تاریخی و طبیعی این استان دلیلی بر این ادعا است.

علیدادی سلیمان با بیان اینکه بیش از ۴۰ هزار کیلومتر استان کرمان را بیایان تشکیل داده است که می تواند هر گردشگر ایرانی و خارجی به سوی این استان سوق دهد، افزود: باید هنرمندانه استان کرمان را به همه مردم بشناسانیم و این استان را در لیست برنامه های گردشگری قرار دهیم.

امام جمعه کرمان خاطرنشان کرد: دوران شیوع کرونا فرصتی برای ایجاد زیرساخت های گردشگری است که امیدوارم در دوران پسا کرونا میزبان خوبی برای گردشگران باشیم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

برترین جاذبه‌های گردشگری کرمان را بشناسیم

جاذبه های گردشگری باغ شاهزاده ماهان کرمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *