تسهیلات گردشگری

اعطای مرحله دوم تسهیلات گردشگری از طریق سامانه کارا

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از ثبت نام مرحله دوم تسهیلات گردشگری از طریق سامانه کارا خبر داد.

«هما خورشیدی» معاون گردشگری استان یزد در تکمیل این خبر اظهار کرد: این تسهیلات گردشگری شامل حال افرادی که مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا و دستورالعمل پرداخت تسهیلات به فعالیت‌ها و واحدهای کسب‌و کار بیشتر آسیب دیده در حوزه گردشگری دریافت کرده‎اند نیز می‎شود.

وی افزود: در پی ابلاغ حمایت دولت در اعطای تسهیلات بنگاه محور به کسب و کارهای به شدت آسیب دیده حوزه گردشگری، ثبت نام متقاضیان و فعالان صنعت گردشگری استان یزد از طریق سامانه کارا در حال انجام است.

این مسئول در مورد این مرحله از تسهیلات حمایتی دولت برای تاسیسات و فعالین گردشگری که قبلا در سامانه جامع آمار و اطلاعات وزارت متبوع و سامانه جامع دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نسبت به درج مشخصات اقدام کرده‎اند، گفت: آن‌ها می‌توانند از طریق سامانه کارا درخواست تسهیلات را ارائه و از طریق بانک‌های عامل نسبت به دریافت تسهیلات اقدام کنند.

وی مهلت تنفس تسهیلات بنگاه محور را تا اردیبهشت ۱۴۰۰ و با نرخ ۱۲ درصد اعلام کرد و اظهار کرد: تسهیلات مذکور با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره واحدها تعیین شده و از حداقل ۱۶ میلیون تومان تا ۹۰۰ میلیون تومان متغیر خواهد بود که در سامانه هنگام ثبت‌نام به متقاضی اعلام خواهد شد.

خورشیدی تصریح کرد: آن دسته از متقاضیانی که در مرحله اول موفق به اخذ تسهیلات اشتغال محور شده‌اند، در این مرحله صرفاً می‌توانند نسبت به دریافت مابه‌التفاوت مبلغ تسهیلات مصوب اقدام کنند.

وی در خصوص این تسهیلات تصریح کرد: در مرحله اول اعطای تسهیلات بیش از ۱۰۰ واحد یا فعال گردشگری سطح استان با میزان اشتغال ۵۹۰ نفر، موفق به اخذ تسهیلات با مبلغ بیش از ۸۶ میلیارد ریال از طریق سامانه کارا شده و تسهیلات خود را به طور کامل دریافت کرده‎اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی یزد ادامه داد: البته بیشترین دریافت کنندگان تسهیلات اشتغال محور به ترتیب دفاتر خدمات مسافرتی وگردشگری، هتل‌ها و اقامتگاه‌های سنتی، راهنمایان گردشگری و اقامتگاه‌های بوم‌گردی بوده‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی یزد، خورشیدی در مورد جزئیات این تسهیلات گفت: با عنایت به پیگیری‌های مکرر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و در راستای حمایت از تاسیسات و فعالان گردشگری که در طول مدت شیوع بیماری کرونا دچار رکود یا تعطیلی شده‌اند تسهیلات بانکی بنگاه محور به متقاضیان اعطا می‌شود.

معاون گردشگری استان در خصوص فرایند اخذ این تسهیلات، عنوان کرد: این فرایند به استناد ابلاغیه معاون اقتصادی رییس جمهوری و براساس هماهنگی صورت گرفته فی‌مابین معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین شده است.

منبع:ایسنا

مرتبط:

ثبت‌نام «تسهیلات کرونا» ویژه گردشگری آغاز شد

واحدهای اقامتی و تاسیسات گردشگری چگونه تسهیلات کرونایی دریافت کنند؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *