گردشگری بافق

اهمیت گردشگری در بافق کمتر از صنایع و معادن نیست

سرپرست فرمانداری بافق با بیان این که گردشگری بعد از معادن و صنایع جوار ریلی از محورهای سند توسعه این شهرستان معدن‌خیز در استان یزد است، تاکید کرد: اهمیت گردشگری در بافق کمتر از صنایع و معادن نیست و باید اقتصاد این بخش در بافق به ۶۰ درصد برسد.

«سید مهدی طلائی مقدم» در نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد با فعالین صنعت گردشگری بافق، ضمن بیان این که بنا به دلایلی در کشور حساسیت‌هایی در بحث گردشگری به وجود آمده است، یکی از مشکلات در شهرستان بافق را بر اساس اظهارات، قائم به شخص بودن گردشگری عنوان کرد و گفت: صنعت گردشگری باید با اقتصاد شهر گره زده شود و مردمی باشد و به اقتصاد خانواده ها و بازارها پیوند زد.

وی در ادامه محور سند توسعه بعد از معادن و صنایع جوار ریلی را صنعت گردشگری دانست و تاکید کرد: اهمیت صنعت گردشگری در بافق کمتر از صنایع، معادن و حتی کشاورزی نیست و باید با همت و تلاش، اقتصاد گردشگری در بافق باید به ۶۰ درصد برسد و نباید آن را کوچک و کم دانست، البته آسیب‌هایی نیز وجود دارد به ویژه زمانی که مانند نهال نوپایی می‌خواهد رشد کند.

طلائی‌مقدم تنها علم اقتصادی که رقابتی نیست را گردشگری عنوان کرد و افزود: گردشگری یکی از راه‌های گریز از وضعیت نابسامان اقتصادی است و در همین راستا هر چه کنار یکدیگر باشید و ارائه خدمات بیشتری دهید، حضور گردشگران نیز افزایش خواهد یافت به ویژه برای بافق که شهری با قدمتی چند هزار ساله و فرهنگی است.

سرپرست فرمانداری بافق تاکید کرد: باید ارتباطات را با برخی مسئولان شهرستان، استان و کشور تقویت کرد و یک کار تیمی انجام داد تا مشکلات گردشگری حل شود.

وی تصریح کرد: شرط اول در زمینه گردشگری؛ احترام به آداب، رسوم  و عقاید ملت‌ها و مناطق هدف گردشگری است، تورهایی که هنجارشکنی و تخلف کرده و مباحث اسلامی را رعایت نکنند برابر قانون برخورد خواهد شد و ما به دنبال گردشگر واقعی هستیم نه گردشگرنما.

طلائی‌مقدم در پایان با اشاره به کسب رتبه دوم بافق در نوروز سال ۹۴ در کشور، اظهار کرد: با توجه به تجربیات، ظرفیت‌ها و سرمایه‌هایی که وجود دارد اتفاقات خوبی در صنعت گردشگری رخ خواهد داد و می توان تلاش و برنامه‌ریزی کرد تا دوباره در آن جایگاه قبل قرار گیریم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

فهرج روستایی فوق العاده در دل کویر یزد

راهیابی ۶ شهر یزد به دور نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *