موزه مادر ایران

بازدید متفاوت از موزه مادر ایران در آپارات

براساس سخنان مدیرکل موزه ملی ایران، امکان بازدید از موزه مادر ایران در آپارات فراهم شده تا در روزهای کرونایی علاقمندان بدان دسترسی داشته باشند.

جبرئیل نوکنده با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا به تغییر شکل بسیاری از فعالیت های معمول و روزمره اجتماعی منجر شده، ادامه داد: با توجه به تعطیلی موزه ها، بازدید سنتی در شرایط موجود امکانپذیر نیست یا با مشکلات بسیاری مواجه شده است، بنابراین در این شرایط مانند سایر موزه های جهان نیازمند تغییر نگرش هستیم.

وی در این شرایط حضور موزه ملی ایران در فضای مجازی را فرصتی مناسب ارزیابی کرد که دوستداران و علاقمندان می توانند علاوه بر بازدیدی متفاوت با فرهنگ، هنر و تمدن غنی ایرانی آشنا شده و از آموزه های فرهنگی آن بهره مند شوند. او در توضیح تلاش موزه ملی ایران برای بهره مندی از قالب های متنوع رسانه های اجتماعی، افزود: با بهره گیری از ظرفیت خدمات اشتراک گذاری ویدئویی آپارات، علاوه بر معرفی موزه در این وبگاه، تلاش می کنیم تا با بارگذاری متنوع ویدئویی مخاطبان موزه ای؛ در منزل خود از موزه مادر ایران دیدن کنند.

وی معرفی اشیای موجود در موزه ملی ایران، رویدادهای فرهنگی گذشته و برنامه های جاری موزه را از جمله ویدیوهایی دانست که روی لاین وبگاه بارگذاری شده یا می شوند و ادامه داد: تعداد آثار بارگذاری شده به مرور ارتقا پیدا می کند. در این راستا برنامه های متنوع مانند بازدید زنده نیز در دستور کار قرار گرفته که متعاقبا اعلام می شود. نوکنده اضافه کرد: محتواها به صورت مستقیم توسط موزه ملی ایران روی سایت آپارات بارگذاری می شود و علاقمندان برای دسترسی به کلیپ های بارگذاری شده می توانند به نشانی https://www.aparat.com/irannationalmuseum مراجعه کنند.

مرتبط:

بازدید مجازی از ۱۳ موزه پایتخت امکان پذیر شد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *