موزه آبگینه-موزه‌ها

بازدید مجازی از ۱۳ موزه پایتخت امکان پذیر شد

«مهرشاد کاظمی» در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد گفت: امکان بازدید مجازی در حال حاضر از ۱۳ موزه تهران فراهم شده و این اقدام از طریق مراجعه شهروندان به سایت http://visit.tehran.ir قابل مشاهده است.

وی افزود: تورهای مجازی در ۴۸ ساعت آینده روی همین سایت برگزاری می شود و مسابقاتی نیز مرتبط با همین تورها با محوریت آموزشی خواهیم داشت. رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از راه اندازی سامانه جامع گردشگری خبر داد و گفت: فاز نخست این سامانه راه اندازی شده که تا روزهای آینده رونمایی خواهد شد که از طریق این سامانه ۳۵۰ خانه تاریخی و همچنین ۷۰ نقطه تاریخی پایتخت قابل مشاهده است. ب

ه گفته وی در ایام نوروز هر شب نیز قصه های تهران در ۱۰۰ ثانیه به صورت پادکست ارائه می شود و معرفی کتاب تهران نیز به صورت مجازی خواهیم داشت. کاظمی ادامه داد: دفترچه بازی خانگی با محوریت گردشگری با همکاری دانشگاه تهران و میراث فرهنگی عرضه می شود و به طور کلی در ایام نوروز همه امکان تاریخی مذهبی و گردشگری به صورت آنلاین قابل ارائه خواهد بود. به گفته وی، مسابقاتی نیز که به صورت مجازی برگزار می شود جوایز آن تورهای یک روزه پس از پایان بیماری کرونا در پایتخت خواهند بود.

تشکیل گروه های داوطلبی سلامت در محله های پایتخت

مدیر کل سلامت شهرداری تهران نیز در این نشست خبری از تشکیل گروه های داوطلبی ۵ نفره در حوزه سلامت در محلات مختلف شهر برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد. «زینب نصیری» در این باره اعلام کرد: یکی از اقدامات پراهمیت ضرورت مراقبت از افراد پر خطر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای، معلولین و افراد دیابیت بود. به گفته وی، در ۳۵۲ محله شهر تهران با افرادی که عضو کانون ها در حوزه سالمندان، معلولین و بیماری های دیابتی بودند تماس گرفتیم و ضمن آموزش تلفنی، نیازهای این افراد نیز احصا و بررسی شد و خدمات حمایت های روانی اجتماعی ارائه شد. مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به پوشش افراد با ریسک بالا در سطح محلات نیز گفت: تا کنون با ۱۴هزار و ۷۱۴ نفر تماس گرفته شده و از این تعداد ۶هزار و ۲۱۲ نفر سالمندان هستند، ۴هزار و ۱۱ نفر افراد دارای معلولیت و ۴هزار ۴۹۱ نفر افراد دیابتی هستند که این تماس ها در سطح محلات ادامه دارد. وی تاکید کرد: مجموعه خانه های سلامت در سطح ۳۵۲ محله شهر تهران آموزش های لازم را به این افراد ارائه می دهند. رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۸۵۳ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۹۹۶ نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع:ایرنا

مرتبط:

راه‌اندازی تور مجازی «اصفهان گردی»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *