بیمه-مسافرتی

برای چه سفرهایی به بیمه مسافرتی نیاز داریم؟

از بزرگ‌ترین مزیت‌های بیمه مسافرتی آرامشی است که مسافر در حین سفر تجربه می‌کند. خرید بیمه مسافرتی معتبر که پوشش‌های مناسبی داشته باشد می‌تواند تشویش و نگرانی مسافر را در حد قابل‌توجهی کاهش دهد.

جبران خساراتی غیرقابل‌ پیش‌بینی، بهره‌گیری از خدمات پزشکی، یا پیگیری مدارک یا وسایل دزیده شده، مسافر را از هر نظر آسوده‌خاطر می‌کند که اگر زمانی در کشوری بیگانه یکی از این اتفاق‌ها در سفر رخ داد امکان پیگیری دارد.

اما تابه‌حال از خود پرسیده‌اید برای چه سفرهایی باید بیمه تهیه کنید؟

سفرهای خارجی:

برای سفرهای خارجی خرید بیمه انتخابی نیست. باید برگه خرید بیمه را همراه با پاسپورت یا ویزا داشته باشید. حتماً این‌طور نیست که اگر بیمه نداشته باشید برایتان اتفاقی بیفتد که دردسرساز شود؛ اما بهتر است ریسک نکنید تا خیال خودتان راحت باشد.
برای هر نوع سفری مثل سفر کاری، تفریحی و گردشگری، یا سفرهایی که به ویزای شینگن نیاز دارند برای دریافت ویزا، بیمه لازم دارید.
حتی برای کشورهای غیر شینگن هم بیمه مسافرتی تهیه کنید. نداشتن بیمه ممکن است برایتان هزینه زیادی بتراشد.

سفرهای داخلی:

برای سفرهای داخلی نیازی به خرید بیمه ندارید. هر چند آژانس‌های گردشگری که تورهای ایران‌گردی برگزار می‌کنند موظف‌اند مسافران را بیمه کنند؛ اما اجباری برای داشتن بیمه در سفرهای داخلی نیست و داشتن بیمه شخصی مانند بیمه تأمین اجتماعی یا خدمات درمانی هم کفایت می‌کند و می‌توانید با همراه داشتن دفترچه بیمه، اگر حادثه‌ای رخ داد از خدمات همین بیمه‌ها هم بهره‌مند شوید.

اگر روی انتخاب هتل و خرید بلیط هواپیما وسواس دارید و به‌جای اینکه همه‌چیز را به آژانس‌های مسافرتی بسپارید خودتان آنلاین و از سایت‌های معتبر و مطمئن خرید می‌کنید، بیمه مسافرتی را نیز می‌توانید از سایت بلیط دات کام هنگام خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل بخرید و بسته سفری‌تان را کامل کنید.

انواع بیمه مسافرتی:

بسته به نوع سفرتان بیمه در دو نوع انفرادی و گروهی قابل‌ خرید است.

بیمه انفرادی مخصوص هر شخص و بیمه گروهی برای تورهای مسافرتی داخلی و خارجی و اردوهای تحصیلی است که کم‌ترین تعداد بیمه‌شدگان ۱۰ نفر است.
برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی کافی است کشور مقصد، مدت‌زمان اقامت و سن‌تان را وارد کنید تا سقف پوشش برایتان مشخص شود و بعد با یک کلیک خرید کنید.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *