هتلداری- پول مردم

تأسیس مراکز آموزش هتلداری

وزیر میراث‌فرهنگی از تأسیس چند مراکز آموزش هتلداری در چهار نقطه کشور خبرداد.

به گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان و علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای درباره زمینه‌های همکاری دوجانبه با توجه به اهمیت صنعت گردشگری و ظرفیت‌های ایران و توان اشتغال‌زایی و تولید ثروت و نقش مهارت در این مسیر دیدار و گفتگو کردند.

مونسان در این نشست ضمن تأکید بر همکاری دو دستگاه گفت: در حوزه گردشگری نیاز اساسی به آموزش‌های مهارتی و همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور داریم. برای تأسیس چندین مراکز آموزش هتلداری به‌صورت منطقه‌ای در چهار نقطه کشور به همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نیاز داریم. در صورت ایجاد ظرفیت‌های مطلوب، ضرورت آموزش مهارت را در آیین‌نامه اعطای ستاره‌ها به هتل‌ها لحاظ خواهیم کرد.

وزیر میراث‌فرهنگی با تأکید بر نیاز جدی به دوره‌های آموزشی مجازی و ارتقای تألیفات در حوزه گردشگری گفت: منابع درسی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور روان و کاربردی هستند و باید در ترم‌های جدید گردشگری(بوم‌گردی) که نیاز به آموزش‌های مهارتی دارند، گنجانده شوند. می‌توان از فضا‌های مازاد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان هتل اسکول استفاده کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور هم تشکیل کارگروه تخصصی گردشگری و هتلداری برای بازنگری و تدوین استاندارد‌ها و منابع آموزشی مشترک در راستای ارتقای صنعت گردشگری کشور را ضروری دانست.

علی اوسط هاشمی با تأکید بر ارتقای سطح مهارت مربیان در طرح کاربینی با تهیه پودمان آموزشی مشترک با میراث فرهنگی، گفت: از طریق تقویت «هتلینگ» مرکز تربیت مربی و مأمورسرا‌های استانی این سازمان می‌توان برای کارآموزی مربیان و استفاده از مراکز به عنوان مراکز آموزش هتلداری (hotel school) فرضی استفاده کرد. در صورت درخواست، پروانه تأسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای به هتل‌های ستاره دار و مراکز گردشگری از سوی این سازمان اعطا می‌شود. از مدیران هتل‌ها و مراکز تفریحی به عنوان آزمونگر استفاده خواهیم کرد.

منبع:ایلنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *