گردشگری اصفهان

تازه‌های گردشگری در اصفهان

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، خبر داد که برای نخستین بار نقشه گردشگری بازار تاریخی اصفهان و مشاغل سنتی آن تهیه‌شده و در ادامه، درباره برنامه‌هایی که این اداره به مناسبت نکوداشت اصفهان تدارک دیده، جزئیاتی را بیان کرد.

علیرضا مساح به ایسنا گفت: با توجه به اینکه تاکنون هیچ نقشه گردشگری جامعی از بازار تاریخی اصفهان وجود نداشت، تصمیم گرفتیم آن را تهیه کنیم و حاصل کار یک نقشۀ دو زبانۀ فارسی_انگلیسی شد که از دروازه حسن‌آباد شروع و به بازارچه دردشت ختم می‌شود.

وی تصریح کرد: بازار اصفهان برخلاف شهرسازی جدید که شطرنجی است، رشدی ارگانیک داشته و به همین خاطر، روی این نقشه توانستیم مسیر گردشگری بازار را به‌علاوه مکان‌های مهم و اطلاعاتی مثل محل پارکینگ و … که گردشگر به آن نیاز دارد مشخص کنیم. ضمن اینکه محل استقرار تعدادی از مشاغل سنتی بازار نیز به‌ صورت یک طرح خطی روی نقش نمایش داده‌شده است.

رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، با اشاره به هفته نکوداشت اصفهان، توضیح داد: «شاعرانه‌های اصفهان» عنوان یکی از برنامه‌هایی است که برای هفته نکوداشت اصفهان در نظر گرفته‌ایم و در این برنامه، با فضاسازی حجمی پل‌های بزرگمهر و فلزی، شبیه خواجو و سی‌وسه‌پل، درون این دهانه‌ها تصاویری از جاذبه‌های تاریخی و همچنین شهدای نامدار اصفهان را، به‌اضافه اشعاری در مورد شهر، از روز ۲۷ آبان به نمایش خواهیم گذاشت.

مساح از تولید چهار کتاب در زمینۀ گردشگری با نام‌های «گردشگری در دسترس» سازگاری شهری برای گردشگران دارای معلولیت و سالمندان، «مسیرهای گردشگری تاریخی بازار اصفهان»، «اصفهان به زبان فرانسه» و «ملیجک در نصف جهان» ویژه گردشگری کودکان توسط این اداره خبر داد.

وی افزود: کلیپ‌هایی را نیز برای معرفی اصفهان به ۱۰ زبان زنده دنیا تهیه‌کرده‌ایم که تاکنون در اسپانیا و چین پخش‌شده و برنامه پخش آن در سایر کشورها را نیز دنبال می‌کنیم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

روستای طامه از نقاط بسیار خوش آب و هوای اصفهان

خانه جواهری کوهپایه _جواهری در اصفهان

معرفی خانه مشیر الملک اصفهان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *