ترددهای دریایی و هوایی به کیش محدود شد

ترددهای دریایی و هوایی به کیش محدود شد

در اجرای طرح تشدید مقابله با ویروس کرنا، ترددهای دریایی و هوایی به جزیره کیش محدود شد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی شورای سلامت کیش اعلام کرد: محدودیت ترددهای دریایی و هوایی براساس تصمیمات این شورا و به منظور کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، اعمال می شود و بر اساس آن تردد شناورها به  ضورت پلکانی کاهش می یابد و از پنج شنبه روزانه فقط یک شناور از چارک وارد کیش می شود.

دکتر محمدرضا رضانیا، ضرورت احراز هویت مسافران به هنگام خرید بلیت را از دیگر مقررات سفر به جزیره کیش عنوان کرد و افزود:  سفرهای هوایی نیز از این پس فقط از شهرهای تهران، شیراز ، اصفهان ، مشهد و اصفهان انجام می شود و از پنج شنبه آینده  روزانه فقط ۵ پرواز از این شهرها به مقصد کیش صورت می گیرد.
سخنگوی شورای سلامت در ادامه مهمترین راهکار موثر در مقابله با ویروس کرونا را ماندن در خانه ذکر کرد و از مردم خواست تا سفرهای غیر ضروری جدا خودداری کنند.

بیش از ۱۳ شرکت هواپیمایی جابه جایی مسافران از ۱۲ شهر کشور به جزیره کیش را انجام دهند،   تاقبل از شیوع ویروس کرنا،  بطور متوسط روزانه ۴۵ پرواز داخلی در فرودگاه کیش به عنوان قطب گردشگری کشور انجام می شد که طبق اعلام شورای سلامت کیش این تعداد با هدف مقابله با ویروس کرنا به ۵ پرواز کاهش می یابد، این بدان معنا است که سایه سنگین ویروس کرنا بخش گردشگری کیش مختل کرده است.

سالانه ۲ میلیون مسافر نیز از طریق سفرهای هوایی به کیش تردد می کنند که از این تعداد ۸۲ درصد مربوط به  مسافران داخلی بوده  که این آمار هم اکنون بشدت کاهش یافته  است اما آمار دقیقی از آن در دست نیست.

منبع:ایرنا

مرتبط:

کیش برای کنسلی شرایط ویژه اعلام کرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *