هتل‌های اصفهان

تعدیل ۳۰ درصد از کارکنان‌ هتل‌های اصفهان

نائب رئیس جامعه هتلداران اصفهان درباره تخصیص وام ۱۲ درصدی به تاسیسات گردشگری گفت: اعطای وام با درصد پایین برای تاسیسات خوب است، اما ضررهای وارد شده به هتل‌های اصفهان با آن حل نمی‌شود. وام برای کسانی که بدهکار هستند کارساز خواهد بود و ضررهایی که به بخش‌های مختلف صنعت گردشگری وارد شده را رفع نمی‌کند.

صنعت گردشگری یکی از بخش‌هایی بود که تبعات شیوع ویروس کرونا تاثیری ۱۰۰ درصدی بر آن گذاشت و تمام تاسیسات آن را تعطیل کرد. ورود این ویروس به کشور هم زمان با تعطیلات نوروزی و فصل سفر بود، فصلی که بسیاری از ذی‌نفعان گردشگری در تمام طول سال چشم انتظارش هستند. از همان روزهای اول فعالان گردشگری خواستار حمایت دولت از این صنعت شدند و قول‌هایی نیز داده شد. در جدیدترین اقدام دولت خبر از اعطا وام‌هایی با بهره ۱۲ درصد به تاسیسات آسیب دیده از کرونا به خصوص بخش گردشگری داده است.

نائب رئیس جامعه هتلداران استان اصفهان درباره این وام‌ها گفت: وام با درصد پایین برای تاسیسات خوب است، اما ضررهایی که به ما وارد شده با آن حل نمی‌شود. وام برای کسانی که بدهکار هستند کارساز خواهد بود، اما ضررهایی که به بخش‌های مختلف صنعت گردشگری وارد شده را رفع نمی‌کند. پیش از شیوع کرونا و از زمان رخدادهای بنزینی هتل‌ها تعطیل بودند و چندین ماه است که ضررهای بسیار زیادی به جامعه هتلداران وارد شده؛ تسهیلات با سود ۱۲ درصد هیچ کاری برای هتل‌ها نمی‌کند.

علیرضا رئیسی ادامه داد: حتی درباره همین وام هم تا کنون کسی از چگونگی اعطای آن با ما صحبتی نکرده و تنها در اخبار آن را شنیده‌ایم. نمی‌دانیم برای دریافت همین وام هم باید به کجا مراجعه و چه کار کنیم! هتل‌ها به صورت رسمی نزدیک دو ماه می‌شود که تعطیل هستند و زمان بازگشایی مشخص نیست. البته صحبت‌هایی از اداره میراث فرهنگی برای اجازه بازگشایی در ۲۳ فروردین شده، اما اگر باز هم بکنیم تا زمانی که راه‌ها بسته است چه فایده دارد؟

وی با بیان اینکه “زمانی که ماشین از شهرهای دیگر نمی‌تواند وارد اصفهان شود، در واقع هتل تعطیل است و تنها در آن باز می‌شود” تاکید کرد: اگر دولت می‌توانست کمک‌های بلاعوض به هتل‌ها کند، مثبت بود. فصل شلوغ کار هتل‌ها فروردین و اردیبهشت است، اما تمام رزروها تا مهرماه لغو شده. پشتوانه مالی هتل‌ها درآمد این دو ماه اول سال است و هیچ پشتوانه‌ای برای سال ۱۳۹۹ نخواهیم داشت و سال بسیار سختی در پیش رو داریم.

نائب رئیس جامعه هتلداران اصفهان درباره اینکه آیا تعدیل نیرو و یا تعطیلی در هتل‌های این استان وجود داشته، تصریح کرد: تاکنون ورشکستگی در هتل‌های اصفهان گزارش نشده، اما خودبخود تا ۳۰ درصد تعدیل نیرو از کارکنان هتل‌های اصفهان خواهیم داشت. بسیاری از کارفرماها کارمندان خود را برای دریافت بیمه بیکاری فرستاده‌اند و این نشان دهنده تعدیل نیروی گسترده در روزهای آتی خواهد بود.

رئیسی در پایان وضعیت کشور و بخش‌های مختلف را آشفته خواند و خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که شرایط فورس ماژور بر کشور حاکم است وکاری نمی‌شود کرد. دولت هم گرفتار شده و یک موقعیتی پیش آمده که مهار کردن آن از بلا طبیعی هم سخت تر است. بنابراین نمی‌توان انتظاراتی دور از ذهن از دولت داشت.

منبع:ایمنا

مرتبط:ضربۀ کرونا بر پیکر صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *