گردشگری کودک

تعطیلی پنج‌شنبه‌ها منجر به تقویت بنیان گردشگری کودک می‌شود

دبیر کودک شورای هماهنگی گردشگری کشور بر ضرورت توجه به دوران پساکرونا به منظور احیای صنعت گردشگری تاکید کرد و خواستار ساماندهی تعطیلات به خصوص تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در همین راستا شد.

«مریم نبی‌زاده» در مورد اقدامات گردشگری کودک، در دوران پساکرونا و نیاز کودکان به گردشگری، اظهار کرد:  هرچند به طور معمول گردشگری کودک، باعث آموزش شهودی و تجربه جزء به جزء زندگی به کودکان می‎شود ولی با توجه به شرایط پیش آمده از شیوع بیماری کرونا، کودکان نیاز بیشتری به گردشگری و بیرون رفتن و ارتباط با محیط اطراف خود پیدا خواهند کرد.

وی افزود: در همین راستا برای دوران پساکرونا، تورهای گردشگری و سفرهایی برای کودکان در نظر گرفته شده تا بتوانند از آموزش‌هایی ارائه شده به صورت تجربی بهره‌برداری کنند و آموزش‌های عقب افتاده در دوران کرونا، برای آن‌ها جبران شود.

دبیر کودک شورای هماهنگی گردشگری کشور با بیان این که گردشگری کودک، در واقع آزادسازی کودکان در دوران پسا کروناست، گفت: برانگیختن کنجکاوی و باز کردن گره‌های ذهنی کودکان در دوران پسا کرونا با ابزار قدرتمند گردشگری محقق خواهد شد.

وی از لزوم توجه به تعطیلی پنج شنبه‌ها و ساماندهی تعطیلات به عنوان یکی از راهکارهای توسعه صنعت گردشگری در دوران پساکرونا یاد کرد و گفت: این فرصت مغتنم می‌تواند بستری برای برنامه‌ریزی منسجم سفر و گردشگری به خصوص برای کودکان باشد.

نبی‌زاده تصریح کرد: این فرصت می‌تواند عاملی برای جبران آسیب‌های روحی و روانی ناشی از کرونا برای کودکان باشد و به تقویت گردشگری کودک نیز کمک کند.

این مسئول در پایان نیز خاطرنشان کرد: البته تا زمانی که تعطیلات در کشورمان ساماندهی شود، نباید از فرصت‌ تعطیلات مناسبتی و جمعه‌ها نیز غافل شویم بلکه باید از تمامی این ظرفیت‌ها برای تقویت بنیان‌های گردشگری کودک بهره ببریم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

گردشگری کودک در دنیای کودکان

ثبت اولین شرکت گردشگری کودک فرهنگی ایران در یزد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *