خراسان شمالی

توقف فعالیت تورهای گردشگری خراسان شمالی

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: فعالیت تورهای گردشگری در استان در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونا ممنوع است.

ابوالفضل اسماعیلی با اشاره به برخورد با فعالیت تورهای گردشگری در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونا، عنوان کرد: مجریان این تورها در شهرهای زرد نیز با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی، مجاز به فعالیت هستند.

وی تأکید کرد: فعالیت تورهای گردشگری فقط تحت اجرای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز امکان‌پذیر است و با توجه به شروع ایام تابستان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نظارت‌ها در این زمینه تشدید می‌شود.

اسماعیلی تصریح کرد: برخی افراد که تحت پوشش ما نیستند، اقدام به برگزاری تورهایی می‌کنند که به علت رعایت نکردن استانداردهای مصوب گردشگری ممکن است موجب تضییع حقوق گردشگران و خانواده‌ها و صدمات جبران‌ناپذیر به آنان در طول سفر شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی اشاره‌ای نیز به فعالیت واحدها و تأسیسات اقامتی استان در ایام تابستان داشت و افزود: تمامی این واحدها فعال و پذیرای مسافران هستند.

به نقل از روابط عمومی این اداره کل، اسماعیلی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در ایام تابستان امسال و حتی در ایام پیک مسافرت‌ها نیز ضریب اشغال واحدهای اقامتی به ۵۰ درصد نرسد، خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز امسال، علی‌رغم افزایش سفر و ترددهای بین جاده‌ای نسبت به سال گذشته، اما تأسیسات و مراکز اقامتی استان با ۸۰ تا ۹۰ درصد ظرفیت‌های خالی مواجه بودند.

منبع: ایسنا

مرتبط:

نقش و نگاره‌ها در دست‌بافته‌های خراسان شمالی، روایتگر هویت تاریخی و فرهنگی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *