موزه منطقه‌ای فارس

تکمیل موزه منطقه‌ای فارس نیازمند ۶۰ میلیار است

استاندار فارس با اشاره به ضرورت تسریع در تکمیل پروژه‌های فرهنگی نیمه تمام در این استان، موزه منطقه‌ای را یکی از این پروژه‌ها دانست و یادآور شد که تکمیل این پروژه ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

عنایت‌الله رحیمی با اشاره به دیداری که همراه با جمعی از نمایندگان مردم شیراز در مجلس با وزیر میراث فرهنگی داشته است، گفت: در این دیدار راهکارهای تسریع در تکمیل پروژه‌های مهم گردشگری و میراثی در فارس، بررسی شد.

به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، رحیمی گفت: پروژه موزه منطقه‌ای فارس با بیش از ۳۰ هزار مترمربع زیربنا، بزرگترین پروژه فرهنگی کشور محسوب می‌شود و اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار فارس گفت: پروژه‌های مرکز فرهنگی سعدیه و باغ موزه مشاهیر که در این جلسه بررسی شد، ۲ طرح مهمی است که به روش BOT مراحل ساخت را شیراز طی می‌کند.

وی با اشاره به مشکلاتی که از سال ۹۶ تا کنون روند اجرا این پروژه‌ها را با کندی مواجه کرده است، گفت: در این جلسه از وزیر گردشگری درخواست شد که با تامین تسهیلات کم بهره، به تکمیل این پروژه‌ها کمک شود.

رحیمی مجموعه زندیه شامل ارگ کریمخان، موزه پارس(عمارت باغ نظر)، حمام وکیل و عمارت دیوانخانه، را از دیگر پروژه‌های مهم مورد بحث در این جلسه ذکر و اضافه کرد: این آثار از بناهای شاخص و فاخر سلسه زندیه در ایران و بافت تاریخی و فرهنگی شیراز و مجموعه‌های گردشگری و فرهنگی فارس است که بر لزوم تشکیل هیئت امنا با حمایت وزارت گردشگری برای آنها تاکید شد.

استاندار فارس با اشاره به طرح موضوع لزوم تثبت جایگاه شیراز به عنوان قطب پزشکی ایران، یکی از راهکارهای دستیابی به این مهم را ایجاد شهرک سلامت دانست و گفت: شیراز همه ساله پذیرای بیماران زیادی از استان‌های همجوار و همچنین از کشورهای حوزه خلیج فارس است.

وی ادامه داد: شهر سلامت با هدف استفاده حداکثری از این پتانسیل در سال‌های گذشته مصوب و در دولت تدبیر و امید با تلاش مدیران ارشد استان زمینه عملیاتی شدن اجرای طرح فراهم شد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه شهر سلامت در زمینی به مساحت حدود ۹۰۰ هکتار و با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۸.۷ میلیارد دلار در چهار فاز و پیش‌بینی شده است، گفت: این طرح با ایجاد امکان اشتغال حدود ۲۵ هزار نفر به عنوان بزرگترین سرمایه گذاری بخش خصوصی در جنوب کشور محسوب می‌شود.

او با بیان اینکه فروردین سال ۹۶ این پروژه در سفر ریاست محترم جمهوری به استان فارس وارد فاز عملیاتی شده است، گفت: در جلسه با وزیر گردشگری، ایجاد امکان تامین مالی از محل تسهیلات مالی خارجی(فاینانس) مطرح شد.

استاندار فارس همچنین گفت: ساماندهی سنگ فرش ورودی تخت جمشید هم از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

منبع:ایسنا

مرتبط:

فاز اول طرح پژوهشی اطلس صنایع‌دستی فارس تهیه شد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *