استان گلستان

ثبت ۷ میلیون بازدید از جاذبه های گردشگری گلستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان با اشاره به حضور پررنگ گردشگران در جاذبه های متنوع استان، گفت: حدود ۷ میلیون بازدید از این جاذبه ها در سطح استان ثبت شده است.

سیدالنگی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان با تشکر از همراهی دستگاههای عضو ستاد خدمات سفر به ویژه دستگاههای خدمات رسان و امدادی و پلیس و دهیاری و شهرداری ها در تعطیلات نوروز، اظهار کرد: در نوروز امسال ۵۰ نوروزگاه و ۲۸ بازارچه در سطح استان گلستان با موفقیت و استقبال خوب مردم برگزار شد.

وی با بیان اینکه در طول تعطیلات نوروزی ۲۵۰ هزار نفر در مراکز و اماکن اقامتی استان اقامت داشته اند، افزود: تعداد بازدید از اماکن تاریخی و جاذبه های طبیعی، فرهنگی، تاریخی و مذهبی ما بالغ بر ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان از ورود ۷۶۸ هزار خودرو در تعطیلات نوروزی به استان گلستان خبر داد و خاطرنشان کرد: این حجم از حضور و تردد نسبت به سال قبل ۴۳ درصد افزایش داشته است.

سید آهنگی با تاکید بر اینکه در این ایام تعداد ۱۵ هزار و ۵۰۰ تردد ریلی در سطح استان ثبت شده است، ادامه داد: تعداد ۴ هزار و ۵۶۵ نفر تردد هوایی و ۲۲ هزار نفر تردد دریایی گویای تنوع سفر ها و ترددهای استان گلستان است.

وی با اشاره به اسکان بیش از ۴۱ هزار نفر در مدارس استان گلستان، تصریح کرد: متوسط سرعت در جاده های استان نیز در تعطیلات نوروز ۷۶ کیلومتر بر ساعت بوده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان پرتردد ترین شهرهای استان را گرگان و علی آباد با ۷۳۰ هزار تردد اعلام کرد و گفت: محور شاهرود به گرگان با بیش از ۸ هزار و ۹۰۰ تردد در روز گذشته بیشترین آمار تردد روزانه را در سطح استان ثبت کرده است.

سیدالنگی کل تعداد نفرات فوتی در حوادث جاده ای و ترافیکی نوروز امسال را ۱۹ نفر دانست و تاکید کرد: علی رغم افزایش ۴۳ درصدی ترددهای آمار فوتی های استان گلستان در حوادث ترافیکی و جاده ای هیچ افزایشی نداشته است.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *