کلیسای صد در

جاذبه ی گردشگری جالبی به نام کلیسای صد در

پاناگیا اکاتونتاپیلیانی معروف به کلیسای صد در واقع در یک جزیره یونانی می باشد و یکی از بهترین و مهم ترین کلیساها و جاذبه گردشگری و توریستی کشور یونان است.

پاناگیا اکاتونتاپیلیانی کلیسایی است که در جزیره یونانی پاروف واقع شده است ، پاناگیا اکاتونتاپیلیانی کلیسایی است که در جزیره یونانی پاروس و در قرن چهارم میلادی ساخته شده است و این یکی از مهم ترین و بهترین کلیساهای یونان است .نام پاناگیا اکاتونتاپیلیانی به ۱۰۰ در مشهور است، در صورتی که ۱۰۰ در، دروازه و راهرو ندارد با این حال، برخی از افسانه ها در نحوه اتخاذ این نام با بسیاری از تراژدیها درباره افرادی که در ساخت اولیه آن دخیل بوده اند، وجود دارد.قابل اعتمادترین منشأ ممکن است اصلاح عمدی کاتاپولین یا کلیسای پایینی شهر باشد، از اونجایی که این کلیسای خاص نزدیک به دریاست و در قسمت پایینی پاریکیا، دهکده ای در نزدیکی پاروس، قرار دارد.

کلیسای صد در

جاذبه گردشگری کلیسای
تاریخچه ی کلیسای صد در

پاناگیا اکاتونتاپیلیانی یک تاریخ طولانی از مسیحیان یونانی دارد و بنابراین کلیسا با دقت زیاد حفظ شده است تا همان داستانی را که سال ها پیش نوشته شده بود را بازگو کند. ویژگی های این کلیسا بنیان گذار خود، سنت هلنا، مادر کنستانتین بزرگ روم که بین ۳۰۶ تا ۳۳۷ قبل از میلاد حکومت می کرد، را بازگو می کند و به او نسبت داده شده است.

همانطور که در این بخش از معرفی جاذیه های گردشگری  می خوانید این کلیسا به عنوان محل عبادت سنت هلنا در سفر به سرزمین مقدس که در آن جزیره توقف کرده بود، مشهور شد.پس از سال های ۵۷۲تا ۶۵۶ بعد از میلاد، امپراتور شرق ساخت و ساز بیشتری را در محلی که کلیسا در آن قرار دارد آغاز کرد.

کلیسای صد در

طاق ها و گنبدها کلیسای صد در

این کلیسای قرن چهارمی باشکوه یک اعجاز از معماری است. قسمت بیرونی آن به سمت در ورودی، با گلدان های ریحان تزیین شده ست. داخل آن از پنجره ها، طاق و گنبد در اندازه های مختلف ساخته شده است. کلیسا ترکیبی از یک نمازخانه اصلی است که توسط دو گروه دیگر از محل تعمید احاطه شده است. نمازخانه اصلی منظره ای با ستون های مرمری دارد که به آفرودیته، الهه یونان فخر می ورزند و احترام می گذارند.

به نظر می رسد که قطع ارتباط با حضور نمادهای اساطیر یونانی در کلیسا انجام شده است، و این یکی از دلایلی است که کلیسا گنجینه ای برای مردم پاروس می باشد.کلیسا در برخی محافل به عنوان تلاقی سنت یونانی و ظهور مسیحیت توصیف شده است.

گردشگرانی که از جزیره پاروس دیدن می کنند از دیدن پاناگیا اکاتونتاپیلیانی خوشحال خواهند شد و شگفت زده می شوند. کلیسا برای بازدید کنندگان در تمام روز باز است و مکان های دیگر این مجتمع شامل یک فروشگاه سوغاتی است که توریست ها می توانند کپی از کلیسا را خریداری کنند. همچنین موزه ای وجود دارد که میزبان روایت ویژه آن از کلیسا و دوره ای است که به آن باز می گردد.

کلیسای صد در

اهمیت پاناگیا اکاتونتاپیلیانی :

حفاظت از این کلیسا یک تلاش ترکیبی از افراد محلی جزیره پاروس است.تلاش ها برای بازگردانی آن به طور مداوم در حال انجام است تا کلیسا را به شکل مناسب برای نسل های بعدی و توریست ها حفظ کنند. بازدید از این کلیسا در پاروس، یکی از راه های کمک به این تلاش ها است.

مرتبط:

اگر قصد سفر به یونان دارید!

ساحل ناواگیو _تمثیلی از کشتی یونانی جزیره کیش

متیئورا _بهشت های آسمانی یونان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *