بازار اراک-اراک گردی

دوشنبه‌های اراک گردی و پنجشنبه‌های اراک شناسی

معاون گردشگری استان مرکزی گفت: دوشنبه‌های اراک گردی و پنجشنبه های اراک‌شناسی به منظور توسعه گردشگری در اراک ترتیب داده شده است.

حسن حسینی اظهار کرد: به مناسبت هفته جهانی جهانگردی که در مهرماه قرار دارد، اداره کل میراث فرهنگی با کمک یک موسسه آموزشی برنامه پنجشنبه های اراک شناسی را راه‌اندازی کرد که تاکنون سه پنج شنبه ویژه لیدرهای دفاتر خدمات مسافرتی برگزار شده است.

وی افزود: این برنامه ویژه لیدرهایی است که در دوره‌های آموزشی میراث فرهنگی شرکت کرده و تصمیم بر آشنایی بیشتر این افراد از جاذبه‌های کمتر شناخته شده در شهر اراک است که به جذب گردشگر کمک شایانی خواهد داشت.

حسینی با بیان اینکه تاکنون از کارگاه‌های رنگ‌رزی، آموزش منبت، سفال و … بازدید شده است، گفت: در واقع در این برنامه علاوه بر آموزش و آشنایی با جاذبه‌های گردشگری استان بازدید هم رقم می‌خورد که می‌تواند تصورات مناسبی از ظرفیت‌های گردشگری اراک در ذهن متبادر کند.

وی با اشاره به دوشنبه‌های اراک‌گردی، بیان کرد: در کنار پنجشنبه‌های اراک‌شناسی، برنامه دوشنبه های اراک گردی نیز ترتیب داده شده است که تاکنون چهار هفته برگزار شده و با کمک یک موسسه مردم نهاد، هیات امنای بازار تاریخی اراک و یک دفتر خدمات مسافرتی این برنامه پیش می‌رود.

معاون گردشگری استان مرکزی با تاکید بر استقبال بسیار خوبی که از این برنامه در اراک شده است، گفت: در واقع اراک گردی آشنایی هم استانی‌ها و حتی گردشگران خارج از استان و خارج از کشور با جاذبه‌های تاریخی شهر اراک، را به دنبال دارد که از بازارگردی آغاز شده و افراد با پرداخت مبلغ اندکی از جاذبه‌های شهر بازدید می‌کنند که شامل بازار تاریخی، کاروانسراها، سراها، بقعه‌های شهر و … می‌شود.

حسینی اضافه کرد: این برنامه به دلیل استقبال مردم همچنان برگزار می‌شود، اما با توجه به شرایطی که در خصوص بیماری کرونا در اراک وجود دارد، حساسیت بسیاری در برگزاری برنامه همراه با حفظ تمامی پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد و اداره کل میراث فرهنگی در این راستا نظارت کافی را اعمال می‌کند تا مشکلی برای گردشگران بروز نکند.

منبع:ایسنا

مرتبط:

بازار اراک _ تاریخچه ای در دل بازار

هزینه نگهداری؛ چالش امروز موزه های اراک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *