راهنمایان گردشگری

راهنمایان گردشگری سفیر فرهنگی هر کشور محسوب می‎شوند

عضو هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی گفت: راهنمایان گردشگری سفیر فرهنگی هر کشور محسوب می‎شوند، چون در تمام مدت اقامت گردشگران با آن‌ها خواهند بود.

احمد خلیلی در همایش فرصت‎های شغلی مترجمی زبان انگلیسی که در مرکز آموزش عالی کاشمر برگزار شد، در خصوص اهمیت نقش یک راهنمای خوب برای توسعه صنعت گردشگری عنوان کرد: راهنمایان گردشگری در پیشبرد اهداف توسعه بین‌المللی گردشگری نقش بسیار حائز اهمیتی دارند.

وی ادامه داد: یکی از لوازم بسیار مهم برای فعالان و علاقه‌مندان حوزه گردشگری فراگیری زبان انگلیسی است، قطعا راهنمایان در پویایی گردشگری نقش تاثیر گذاری دارند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: در حقیقت راهنمایان گردشگری سفیران فرهنگی یک کشور محسوب می‎شوند که در تمام مدت اقامت گردشگران با آن‌ها خواهند بود، یک راهنما باید به تمام مسائل تاریخی، فرهنگی و اجتماعی ایران اشراف کامل داشته باشد.

وی اظهار کرد: از لحاظ اهمیت، یک راهنما دقیقا نقش مادر یک خانواده را دارد که استحکام و پایداری یک خانواده را برعهده دارد و در واقع محور اصلی زندگی و شالوده مهم خانواده است.

خلیلی گفت: با توجه به اهمیت دادن نقش راهنما، اکنون اساتید زبده و باتجربه بسیار خوبی که خود زمانی راهنما بوده‎ و هستند در حال آموزش به کسانی که علاقه‌مند به این رشته‎اند، هستند.

وی افزود: به رغم اینکه در حوزه رشته مترجمی چندین زمینه کاری وجود دارد، اما ابتدا فارغ التحصیلان این رشته باید علاقه خود را مد نظر داشته و ببینند در چه زمینه‌ای علاقه‌مند به فعالیت هستند، یکی از این زمینه‎ها راهنما شدن برای گردشگران خارجی است، باید هر کس به دنبال استعداد و علاقه‎ای که دارد برود و آن را دنبال کند.

این راهنمای بین‎المللی گردشگری در ادامه به خصوصیات یک راهنمای خوب که بتواند به رونق گردشگری کمک کند، اشاره کرد و گفت: بدون شک این راهنماست که می‎تواند چهره بسیار زیبا و خوبی از ایران به نمایش بگذارد و یا بر عکس، در واقع یک راهنما نماینده میلیون‌ها ایرانی است.

وی از راهنمایان گردشگری به عنوان ویترین یک فرهنگ و تاریخ نام برد و اظهار کرد: اگر مسافران راضی باشند هر مسافر می‌تواند ده نفر دیگر را تشویق کند تا به ایران بیایند و اگر ناراضی برگردند ضربه سنگین و تبلیغات منفی علیه ایران خواهد بود.

خلیلی ادامه داد: اگر زیر ساخت‎های شهرستان کاشمر برای حضور گردشگران خارجی فراهم شود و مسئولان در تبلیغات و نشان دادن جاذبه‌های منطقه همت و تلاش بیشتری داشته باشند بدون شک کاشمر پتانسیل‎های لازم برای حضور گردشگران خارجی را دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر نبود فرودگاه، اقامتگاه و هتل مهم‌ترین مشکلات موجود برای حضور گردشگران در منطقه ترشیز است، که رفع آن‌ها باید در اولویت کار مسئولان قرار بگیرد.

عضو هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی بیان کرد: اگرچه چون هنوز پای گردشگران خارجی به منطقه کاشمر باز نشده و نمی‎توان گفت نظرشان به این منطقه چگونه است، اما با همین تعداد اندکی که خود من با آن‌ها آمده‎ام نگاه خوب و مثبتی داشته‌اند.

وی در پایان از ترشیز به عنوان ایران کوچک نام برد و گفت: منطقه کوهسرخ با آن آب و هوای بی‎نظیرش تا کویرهای خلیل‎آباد و دریاچه نمک بردسکن می‎توانند باعث جذب گردشگر داخلی و خارجی شوند، البته به این پتانسیل‌ها می‌توان گردشگری کشاورزی را نیز اضافه کرد، با توجه به باغات انگور و تنوع این محصول و همچنین تنوع گیاهی و جانوری پتانسیل‎های بسیار خوبی برای گردشگری محسوب می‎شود البته از قالی کاشمر که شهرت جهانی دارد نیز نباید غفلت کرد.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *