مناره‌های مسجد جامع یزد-شهرداری یزد

شهرداری آماده ترویج سفر مسئولانه و رونق گردشگری است

شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به ضرورت رونق صنعت گردشگری می‌گوید: شهرداری آماده هر نوع کمک و همکاری برای رونق صنعت گردشگری به خصوص فرهنگ‌سازی «گردشگری و سفر مسئولانه» است.

«جمال‌الدین عزیزی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ضرورت رونق گردشگری و انجام اقداماتی برای نجات این صنعت از  رکود فعلی، اظهار می‌کند: متاسفانه گردشگری همچنان دچار بحرانی جدی است و من معتقد هستم که باید برای آنچه امروز با عنوان «سفر مسئولانه» مطرح می‎شود، برنامه‌ریزی کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی و تدوین دستورالعمل و پروتکل‌های سفر مسئولانه در یزد با در نظر گرفتن مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا، تصریح می‌کند: باید با تدوین چنین دستور‎العملی برای تبلیغات، کنترل مسافران و سایر موارد مربوطه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مشروط به مصوبات ستاد کرونا اقدام شود.

این مسئول با تاکید بر این که نباید با تعلل در این رابطه رکود صنعت گردشگری را تداوم بخشید، می‌گوید: آب جاری هم در صورت ماندگار شدن بیش از حد، دچار گندیدگی می‎شود و خاصیت خود را از دست می‌دهد لذا گردشگری هم اگر بیش از حد در شرایط رکود بماند، از دست می‌رود.

وی از رکود صنعت گردشگری خارجی یاد می‌کند و می‌گوید: در این صورت باید اقتصاد گردشگری بر پایه رونق گردشگری داخلی نجات پیدا کند لذا زمان آن رسیده تا با اقدامی موثر تحرکی به حوزه گردشگری ببخشیم.

عزیزی با تاکید بر این که صنعت گردشگری صرفا هتل‌داری و مشاغل مربوط به گردشگری نیست، می‌گوید: گردشگری بسیار فراتر از  این صنعت است و مشاغل و صنوف بسیاری را به خود درگیر کرده است لذا با رونق این صنعت، اقتصاد کشور پویاتر می‎شود.

شهردار شهر تاریخی یزد با بیان این که برنامه‌ریزی برای رونق صنعت گردشگری باید از سوی متولیان این صنعت انجام شود، می‌گوید: شهرداری آماده هر نوع کمک و همکاری در زمینه تبلیغات و اقدام برای رونق این صنعت به خصوص فرهنگسازی «گردشگری و سفر مسئولانه» است.

وی شهرداری را عامل ریل‌گذاری و مهیا کردن بسترهای شهر اعلام می‌‎کند و می‌گوید: تفاهم‌نامه‌ مثلث طلایی، خواهرخواندگی‌ها و سایر اقدامات شهرداری صرفاً ایجاد بستری برای بهره‌وری صنعت گردشگری، حوزه اقتصادی و آموزشی است.

عزیزی در رابطه با اقدام برای توسعه روابط شهری همانند تفاهم‌نامه مثلث طلایی به خصوص با مقاصد گردشگری یزد، خاطرنشان می‌کند: آماده ایجاد هر نوع ظرفیت مثبت و زیرساخت شهری مورد نیاز جامعه گردشگری هستیم اما باید این نیاز و مطالبه از سوی جامعه گردشگری و فعالان این صنعت اتفاق بیفتد.

منبع:ایسنا

مرتبط:

گشتی در خاک شاهدیه یزد

آشنایی با قلعه سریزد

سفری به کویر کاراکال یزد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *