کال جنی_صنعت گردشگری

لزوم حمایت از سرمایه ‎گذاران در صنعت گردشگری

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد به رکود بی ‌سابقه صنعت گردشگری به دلیل کرونا اشاره و بر حمایت از فعالان و سرمایه‌ گذاران طرح‌های این حوزه تاکید کرد.

«محمد میرشمسی» در تکمیل این مطلب، افزود: صنعت گردشگری تا قبل از شیوع بحران ویروس کرونا یکی از صنایع پیشران و مهم در دنیا به لحاظ درآمدزایی، جذب منابع مالی و عامل ایجاد اشتغال تاثیرگذار بود و از این رو در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران اهتمام به این صنعت و جذب سرمایه و سرمایه‌گذار در این بخش به شدت مورد توجه قرار گرفته بود.

به گفته وی، سرمایه‎ گذاری در زمینه ایجاد تاسیسات گردشگری مانند هتل‌های لوکس و پنج ستاره، مجتمع‌های گردشگری، هتل‌بوتیک‌ها و بومگردی‌ها می‌تواند به عنوان یکی از فرصت‎های جذاب برای سودآوری و اشتغال‎زایی مورد توجه فعالان اقتصادی باشد.

میرشمسی در ادامه گفت: استان یزد با داشتن ظرفیت‎ها، جاذبه و پتاسیل‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و تنوع جغرافیایی فرصتی مناسب برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری در این بخش هستند.

معاون سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی یزد با اشاره به اختصاص رتبه اول به استان یزد در پایش شاخص امنیت سرمایه‌گذاری و نامگذاری یزد به عنوان امن‌ترین منطقه کشور براساس گزارش و ارزیابی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، بر آمادگی هرگونه همکاری و مساعدت جهت متقاضیان و سرمایه گذاران استان در زمینه بخش گردشگری تاکید کرد.

وی افزود: در راستای معرفی فرصت‌ها و بسته‌های سرمایه‌گذاری برای زمان پساکرونا و رونق گردشگری استان با رویکرد توسعه گردشگری داخلی تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد، میرشمسی در پایان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری و ایجاد توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در بخش گردشگری استان، می‌تواند رشد قابل توجه مالی و اقتصادی ذیل تسهیل شرایط و اثرات مطلوبی بر روی جامعه مقصد محلی داشته باشد.

منبع:ایسنا

مرتبط:

راهنمایان گردشگری که راننده شده‌اند!

عضویت وابسته در سازمان جهانی گردشگری اصلاح می‌شود

گردشگری جامعه‌محور _روند جدید سفر در پساکرونا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *