لویو-اوکراین-گردشگری اوکراین

لویو اوکراین و یزد خواهرخوانده می‌شوند

‌سفیر اوکراین ایران با اشاره به ظرفیت‌های یزد به عنوان یک شهر جهانی، گفت: در راستای مذاکرات انجام شده با شهردار و استاندار یزد، خواهر خواندگی دو شهر تاریخی لویو اوکراین و یزد در حال تنظیم است.

«سرگی بور دیلیاک» با در جریان سفر خود به استان با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد با بیان این که مذاکرات خوبی با استاندار و شهردار شهر میراث جهانی یزد داشته است، اظهار کرد:‌ شهرهای لویو در کشور اوکراین و یزد در ایران، به لحاظ تاریخی و صنعتی بودن با یکدیگر شباهت های زیادی دارند و این مهم می‌تواند عاملی برای برقراری ارتباط بین این شهر باشد.

وی نگهداری و زنده بودن بافت تاریخی یزد را یکی از مهمترین دستاوردهای مدیریت شهری در خصوص این میراث ارزشمند دانست و افزود:‌ این که بافت تاریخی یزد همزمان با مدرنیته شدن حفظ شده خیلی مهم و دلنشین است.

سفیر اوکراین در ایران در مورد خواهر خواندگی دو شهر یزد و لویو، گفت:‌ ما در حال تنظیم متن خواهر خواندگی این دو شهر هستیم و امیدواریم با این اقدام زمینه ارتباط دو جانبه فراهم شود.

بور دیلیاک گردشگری سلامت را از دیگر ظرفیت‌های شهر میراث جهانی یزد دانست و تصریح کرد: برخورداری از کادر پزشکی و درمانی مناسب و مجرب نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری این شهر ایفا می‌کند.

«غلامعلی سفید» رییس شورای اسلامی شهر یزد هم در این جلسه اظهار کرد: با توجه به این‌که  شرکت الکترون اوکراین در زمینه تولید ناوگان و حمل نقل عمومی از قبیل اتوبوس برقی فعالیت می‌کند در صورت تامین منابع مالی وارد مذاکره می‌شویم.

وی بندر خشک یزد را از جمله ظرفیت های این شهر برای همکاری با اوکراین دانست و بیان کرد: به نظر می رسد ایجاد اگر خط هوایی بین المللی مستقیم بین یزد و اوکراین می‌تواند زمینه همکاری این شهر تاریخی را ایجاد و تقویت کند.

این مسئول در پایان سخنان خود با اشاره به بازدید اعضای شورای شهر یزد از اوکراین افزود: این شورا قصد دارد اساتید زبان فارسی دانشگاه لویو را به یزد دعوت و این شهر میراثی را بیش از پیش به آنها معرفی کند.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *