بافت تاریخی شیراز

مخالف تعرض به بافت تاریخی شیراز هستیم

استاندار فارس گفت: با تعرض به بافت تاریخی و تخریب خانه های ارزشمند این بافت مخالف هستیم.

محمدهادی ایمانیه با بیان این که شایعه تخریب تعدادی از خانه های ارزشمند بافت تاریخی شیراز هیچ مبنایی ندارد، گفت: به نظر می رسد عده ای تلاش می کنند به دلایلی این شایعه را به یک معضل اجتماعی تبدیل کنند.

به نقل از استانداری فارس، ایمانیه ادامه داد: در نامه ای که به صورت مشترک با حضرت آیت الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان و آیت‌الله کلانتری نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و همچنین نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی به آیت الله رییسی رئیس جمهور محترم نوشتیم تاکید کردیم که حفظ بافت تاریخی شیراز به‌عنوان هویت این شهر، مورد توجه مدیران استان قرار دارد.

وی با تاکید بر این که مواجهه رسانه‌ها با موضوع بافت تاریخی شیراز باید عالمانه و به دور از جنجال و هیاهو باشد، تصریح کرد: بهبود شرایط سکونت در بافت تاریخی شیراز و ایجاد محیط شاداب و متناسب با فرهنگ غنی شیراز از جمله برنامه های جدی مدیریت استان محسوب می‌شود.

ایمانیه با اشاره به اینکه دستگاه‌های مسئول در حوزه بافت تاریخی مانند راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و شهرداری باید طرح های کارشناسی برای حراست از بافت تاریخی و ارتقای سطح کیفی زندگی در این بافت را ارائه دهند، گفت: مدیریت ارشد استان فارس برای پاسداشت فرهنگ و تاریخ غنی و الهام بخش ایرانی اسلامی همه همت خود را به کار خواهد گرفت.

استاندار فارس اظهارداشت: برای بهبود هرچه بیشتر جریان زندگی در بافت تاریخی شیراز و حفظ و احیای این بافت فرهنگی، از نظرات کارشناسانه همه فعالان و کنشگران این بخش استقبال می‌کنیم.

منبع: ایسنا

مرتبط:

یافته‌هایی از حضور انسان پارینه‌سنگی در شیراز

کلوچه مسقطی شیرازی، یک شیرینی ماندگار

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *