دالان رحمت‌الهی کدیور سمنان

مرمت دالان رحمت‌الهی کدیور سمنان

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان از آغاز مرمت دالان رحمت‌الهی در بافت تاریخی کدیور شهر سمنان خبر داد.

حمیدرضا دوست‌محمدی ۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ با اعلام این خبر افزود: این عملیات مرمتی توسط اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان و با مشارکت شهرداری سمنان آغاز شده است.

وی ادامه داد: در این مرحله از عملیات مرمتی، استحکام‌بخشی پی دالان، بدنه‌سازی و اندود داخلی دالان و سبک‌سازی و دوخت و دوزهای بام و ایزوله مجدد بام دالان با کاه‌گل و آجر فرش کف بام انجام می‌شود.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان با اشاره به اینکه خانه تاریخی رحمت‌الهی و دالان جزو بناهای با ارزش بافت تاریخی شهر سمنان محسوب می‌شود، افزود: حفاظت و رفع خطر با رویکرد پاسداشت فرهنگی‌تاریخی در اولویت کاری است.

دوست‌محمدی بیان کرد: ادامه روند رسیدگی به بافت تاریخی توسط متولیان شهری با نگاه حفاظت، مرمت و سامان‌دهی، فضاهای بافت تاریخی را آماده حیات دوباره می‌کند و محدوده بافت تاریخی و مالکان آن همانند همشهریان دیگر از حقوق اولیه خود بهره‌مند می‌شوند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمنان تأکید کرد: حفاظت از بافت ارزشمند تاریخی سمنان نیاز به همکاری مسئولان، مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد دارد.

بافت تاریخی سمنان با ۳۵۷ هکتار وسعت، از کهن‌ترین و مهم‌ترین بافت‌های تاریخی کشور است و دارای آثاری از دوره ایلخانی تا قاجار است.

منبع:ایسنا

مرتبط:

جوانمرد قصاب در حمام پهنه سمنان

آشنایی با دروازه ارگ سمنان

داستان‌های جذاب مذهبی در تابلوی نقاشی قهوه‌خانه‌ای موزه گرمابه سمنان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *