معرفی جاذبه های کرمان در نمایشگاه گردشگری

معرفی جاذبه های کرمان در نمایشگاه گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به حضور موفقیت آمیز این استان درسیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری کرمان به خوبی در این نمایشگاه برای علاقه مندان و سرمایه گذاران معرفی شدند.

فریدون فعالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جاذبه ها و ظرفیت ها و توانتمندی های ۲ حوزه گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با شعار کرمان سرزمین شگفتی های پنهان در فضایی به مساحت ۳۵۰ مترمربع به نمایش گذاشته شده است.

وی تصریح کرد: امسال استان کرمان با همکاری بخش خصوصی حضور بسیار پررنگ تر و با برنامه ریزی بسیار پربارتر سعی کرد تا فرصت ها و ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی را به بازدید کنندگان به خوبی معرفی کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه های گردشگری با استان های همجوار مانند یزد، برگزاری نشست های تخصصی در حوزه گردشگری سلامت، برپایی جلسات هم اندیشی با مدیران جوامع هتلداری، دفاتر خدمات مسافرتی، اقامتگاه های بوم گردی و راهنمایان گردشگری استانهای مختلف کشور از مهمترین دستاوردهای این نمایشگاه برای گردشگری استان بوده است.

وی با بیان اینکه سعی داریم استان کرمان به مقصد و هدف گردشگری تبدیل شود تاکید کرد: در همین راستا جلسات و دیدارهای بسیار مفیدی با فعالین و بخش خصوصی گردشگری انجام شده است تا هماهنگی بیشتر و بهتری برای جذب گردشگران استان انجام شود.

فعالی افزود: در این نمایشگاه از پنج پوستر خانه حاج آقا علی رفسنجان، گلیم شیریکی پیچ سیرجان، بیابان ثبت جهانی لوت شهداد، باغ ثبت جهانی شاهزاده ماهان و روستای نمونه گردشگری دلفارد جیرفت هم رونمایی شد.

وی با اشاره به حضور فعال صنایع دستی شاخص استان کرمان در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: ۱۶ گروه نایع دستی در ۶ رشته های گلیم بافی، پته دوزی، حصیربافی، زیورآلات سنتی و تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی محصولات خود را به نمایش گذاشتند که با استقبال علاقه مندان مواجه شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تصریح کرد: اتاق بازرگانی کرمان، شهرداری شهرهای کرمان، رفسنجان و بم، اکوکمپ ستاره لوت شهداد (هواپیمایی ماهان)، مجتمع مس سرچشمه، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان و تعدادی از دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها، اقامتگاه های بوم گردی و غیره حضور و همکاری بسیار پر بار و موثری در این نمایشگاه با میراث فرهنگی و گردشگری کرمان داشتند.

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی ۲۳ بهمن در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران کار خود را آغاز کرده است و امروز ۲۶ بهمن به کار خود پایان می دهد.

استان کرمان با هفت اثر جهانی، ۷۰۰ اثر و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی از مقاصد مهم گردشگری کشور محسوب می شود.

منبع:ایرنا

مرتبط:

جاذبه‌های گردشگری شهر کرمان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *