مردم با تعویق رزرو هتل ها/صنعت گردشگری به صنعت گردشگری کمک کنند/وزیر میراث‌فرهنگی

نخستین تست کرونا وزیر میراث‌فرهنگی مثبت شد

نخستین تست کرونا برای علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی مثبت بوده و او از سه روز قبل خود را در خانه قرنطینه کرده است.

به گزارش اسکان نيوز، طی دو روز گذشته خبر ابتلا وزیر میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی به کرونا منتشر شد. اما جزئیات بیشتری از ابتلا او به کرونا در دست نبود.

اکنون خبر اسکان نيوز تائید و پیگیری‌ها مشخص کرده است که علی‌اصغر مونسان در یک هفته گذشته با خارش گلو مواجه و پس از مدتی دچار سرفه و تب شد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سه روز قبل و در دو مرحله اقدام به انجام تست کرونا کرد و پاسخ تست اولیه او مثبت اعلام شد.

با مثبت اعلام شدن تست اولیه کرونا، علی‌اصغر مونسان، اقدام به قرنطینه خود در منزل کرد و به همین دلیل نیز در جلسه اخیر هیات دولت حضور نیافت.

علی‌اصغر مونسان اما در سه روز گذشته دستور برچیدن نوروزگاه‌ها از سراسر کشور با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، دستور تعطیلی موزه‌ها و اماکن تاریخی – فرهنگی در نوروز و کاهش ساعت کاری موزه‌ها را به همراه بیانیه درخواست از مردم برای لغو سفرهای نوروزی و ماندن در خانه را صادر کرد.

پیگیری‌ها همچنین مشخص کرد که شرایط فعلی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پایدار است اما نتیجه تست دوم مونسان هنوز مشخص نیست و پیگیری‌های صدای میراث برای یافتن نتیجه آزمایش دوم مونسان در مورد ابتلا به ویروس کرونا بی‌نتیجه ماند.

تاکنون علاوه بر علی‌اصغر مونسان ۲۲ تن دیگر از مسئولان کشور و نمایندگان مجلس به کرونا مبتلا شده‌اند که ۶ تن از آن‌ها قرنطینه، برخی دیگر رو به بهبود، برخی در حال درمان و تعدادی دیگر فوت شدند.

تعداد مبتلایان به کرونا تا عصر امروز چهارشنبه در ایران و براساس آمار رسمی به ۹ هزار مبتلا رسید که ۲ هزار و ۹۵۹ تن بهبود یافته‌اند. متاسفانه تعداد فوت‌شدگان نیز به ۳۵۴ تن رسید. امروز (چهارشنبه) ۹۵۸ تن دیگر به این بیماری مبتلا شدند.

مرتبط:

گردشگری و کرونا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *