کرونا گردشگران پاریس را کم کرد

کرونا گردشگران پاریس را کم کرد

گردشگری در پاریس یکی از پربازدیدترین شهرهای جهان، در پی بحران ویروس کرونا با مشکلات جدی مواجه شده و نگرانی‌های جدی درباره آینده هزاران کسب و کار وابسته به گردشگران داخلی و خارجی به وجود آورده است.

 به نقل از خبرگزاری فرانسه، در مقایسه با سال گذشته، ۱۴ میلیون گردشگر کمتر در شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ از پاریس، پایتخت فرانسه دیدن کرده‌اند.

«والری پیکرس» از مسوولان عالی‌رتبه این کشور بیان کرد: «گردشگری با دربرگرفتن  ۵۰۰ هزار شغل و هفت تا هشت درصد از رشد اقتصادی منطقه ایل-دو-فرانس فعالیت اقتصادی بسیار مهمی برای این منطقه به شمار می‌رود. طی چهار سال گذشته ما همواره در حال به ثبت رساندن رکورد بالای شمار بازدیدکنندگان بودیم، بنابراین این‌که شاهد نابودی این صنعت در پی بحران کرونا باشیم بسیار غم‌انگیز است.»

درآمد حاصل از گردشگری در شش ماه نخست سال در مقایسه با سال گذشته به ۳.۸ میلیارد یورو کاهش یافته است. سال گذشته درآمد حاصل از گردشگری در شش ماه نخست ۱۰.۲ میلیارد دلار گزارش شده بود.

با لغو و محدود شدن بسیاری از سفرها و پروازها، شمار گردشگران خارجی پاریس با ۶۸ درصد کاهش و شمار گردشگران داخلی با ۵۴ درصد کاهش مواجه شده است.

موزه لوور یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری پاریس روز پنجشنبه اعلام کرد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ در ماه جولای تعداد بازدیدکنندگان با ۷۵ درصد و در ماه آگوست شمار بازدیدکنندگان با ۶۰ درصد کاهش مواجه بوده است.

حدود ۸۰ درصد از این بازدیدکنندگان ساکنان فرانسه بوده‌اند که این رقم نسبت به سال‌های اخیر حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش داشته است.

منبع:ایسناhttp://www.isna.ir

مرتبط:

اماکن معروف پاریس برای گردشگران

کاخ الیزه پاریس _محل اقامت رئیس جمهور فرانسه

خیابان شانزه لیزه پاریس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *