گرامیداشت هفته شیراز نباید منحصر به شهرداری باشد

گرامیداشت هفته شیراز نباید منحصر به شهرداری باشد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف نامگذاری ۱۵ اردیبهشت به عنوان روز و تعیین هفته شیراز، تاکید کرد که از ابتدا قرار نبود گرامیداشت روز و هفته شیراز منحصر به شهرداری باشد و باید همه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های دولتی و فعالان بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف نیز در این گرامیداشت سهیم و دخیل باشند.

فرج‌الله رجبی شامگاه یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در مراسم اختتامیه گرامیداشت هفته شیراز که با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی بدون حضور مدعوین در باغ ارم برگزار شد، گفت: ایده نام گذاری یک روز به عنوان روز شیراز ایده‌ای نو و سازنده بود و در نظر داشتیم تا نام و عظمت شیراز در کشور به عنوان شهری که شایسته جایگاهی والا است، مطرح شود.

شهردار اسبق شیراز برجسته کردن نقش این کلانشهر به عنوان بهترین و بزرگترین شهر جنوب کشور را از دیگر اهداف انتخاب ۱۵ اردیبهشت به عنوان روز شیراز برشمرد و افزود: شیراز شهری واجد جنبه های مهم و تاثیرگذار مذهبی، فرهنگی، تاریخی و ادبی در ایران است، از این رو یک روز در تقویم را به نام این شهر نامگذاری کردیم.

blank

وی با انتقاد از فعال نبودن سایر نهادها و سازمان‌ها در برنامه‌های گرامیداشت روز و هفته شیراز اضافه کرد: از ابتدا قرار نبود این هفته فقط به همت فقط شهرداری برگزار شود، بلکه مقرر شده بود همه سازمان‌ها، نهادها و … در آن شرکت کنند و رویدادهای مختلفی برای آن تعریف شود.

رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه هفته خاطرنشان کرد: از مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز تشکر می‌کنم که در بازنگری و باززنده سازی روز شیراز اهتمام ورزیدند و این امر می‌تواند شیراز را در قله عظمت و بلندمرتبگی در ایران قرار دهد.

 

شهردار شیراز نیز گفت: این هفته فرصتی است تا بتوانیم فرهنگ غنی مردم شیراز را به ایران و جهانیان نشان دهیم.

حیدر اسکندرپور افزود: امیدوارم بتوانیم در سال‌های آینده با برگزاری برنامه‌های مختلف آداب رسوم و فرهنگ شیراز را به جهانیان نیز ارائه دهیم.

گرامیداشت هفته شیراز نباید منحصر به شهرداری باشد

وی با اشاره به اینکه روز و هفته شیراز طی سال‌های گذشته با فراز و نشیب‌های بسیار برگزار شد، اضافه کرد: گرچه به علت شبوع ویروس کرونا روزهای سختی بر مردم شیراز و ایران می گذرد اما هفته شیراز بهانه ای شد تا در این شب ها با اجرای برنامه های فرهنگی مجازی شادی را به خانه مردم ایران و شیراز بیاوریم.

شهردار شیراز با اشاره به چگونگی انتخاب ۱۵ اردیبهشت ماه به عنوان روز شیراز گفت: نخستین سال برگزاری هفته شیراز در دوره مهندس رجبی شهردار اسبق شیراز بود و دکتر کمالی سروستانی پیشنهاد برگزاری روز و هفته شیراز را دادند و ایشان به دلیل نگاه فرهنگی ویژه ای که داشتند از موضوع استقبال و پس از تصویب در شورای شهر، ۱۵ اردیبهشت به عنوان روز شیراز نام گذاری شد.

براساس این گزارش، پخش کنسرت‌های آنلاین از ۱۶ تا ۲۱ اردیبهشت ماه هر شب از ساعت ۲۱ تا ۲۲ از طریق صفحه اینستاگرام شهرداری شیراز و سایر صفحات مجازی پرطرفدار، مجموعه شیراز شناخت هر روز ساعت  ۱۸ تا ۱۹ با هدف معرفی کم شناخته‌های شیراز، تهیه و تولید پیش از ۱۰ کلیپ و فیلم کوتاه با هدف معرفی کم شناخته‌های گردشگری و فرهنگی شیراز، همچنین مسابقات مکاتبه‌ای «آرزویی برای شهرم»، برگزاری مسابقات ورزشی در خانه و اجرای تئاتر خانوادگی با موضوع معرفی اماکن گردشگری از برنامه‌های مجازی هفته شیراز بود.

منبع:ایسنا

مرتبط:گرامیداشت هفته شیراز به شکل مجازی برگزار می‌شود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *