گردشگری فارس

گردشگری فارس نیازمند تدابیر ویژه است

 سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری را ارزان‌ترین و زودبازده‌ترین مسیر برای ایجاد اشتغال دانست و گفت: برای بخش گردشگری فارس این استان باید تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در دیدار با فعالان حوزه گردشگری استان فارس در شیراز افزود: فعالان بخش خصوصی حوزه گردشگری باید با پیشنهادهای خود، زمینه‌ساز اتخاذ تصمیماتی از سوی دولت و مجلس شوند.
وی، حدود ۵۳ درصد از اشتغال استان را مربوط به حوزه خدمات و کارگاه‌های با اشتغال کمتر از ۵۰ نفر دانست و اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا آسیب‌های جدی به این بخش از اقتصاد استان وارد کرده که باید برای آن چاره‌اندیشی شود.
استاندار فارس ادامه داد: بخش گردشگری استان با وجود تمام توانمندی‌هایی که دارد، به دلیل بروز حوادث و سوانحی همچون سیل فروردین، ناآرامی‌های آبان، سقوط هواپیما و شیوع ویروس کرونا در سال ۹۸ متحمل آسیب‌های بسیاری شد که برای کاهش این آسیب‌ها نیازمند بررسی عمیق‌تر و ارائه راهکارهای عملی از سوی بخش خصوصی و کارشناسان این حوزه هستیم.
رحیمی، بسیاری از مصوبات ملی در ارتباط با مدیریت بیماری کرونا را پیشنهاد استان فارس دانست و گفت: مصوبات دولت در زمینه حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده حتما اجرایی خواهد شد.
او اضافه کرد: فعالان بخش گردشگری هم می‌توانند باارائه پیشنهادهایی که بار مالی ندارد اما می‌تواند به رونق این بخش منتهی شود، زمینه افزایش تقاضا برای گردشگری را فراهم کنند.
استاندار فارس، با تاکید بر لزوم مشارکت فعالان بخش خصوصی گردشگری در زمینه ایجاد و تقویت رویدادها و جشنواره‌های استانی و محلی بیان داشت: در چارچوب هنجارهای پذیرفته شده جامعه باید زمینه شکل‌گیری رویدادهایی برای گسترش حضور گردشگران در حوزه‌های مختلف مانند ورزشی و هنری فراهم شود.

منبع:ایرنا

مرتبط:

عملکرد حوزه گردشگری فارس در مقابله با کرونا متعهدانه بود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *