فلای-پرشیا

آغاز به کار هواپیمایی “فلای پرشیا” در فارس

طی مراسمی هواپیمایی فلای پرشیا در استان فارس آغاز به کار کرد و اولین پرواز رسمی را صبح شنبه ۹ آذر به مقصد مشهد انجام داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در مراسم آغاز به کار شرکت هواپیمایی فلای پرشیا، با بیان اینکه این هواپیمایی سومین خط پروازی بومی فارس محسوب می‌شود، ایجاد این شرکت را اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار برای فارس و کشور برشمرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، محمود رضایی‌کوچی گفت: این شرکت با سه فروند هواپیمایی بوئینگ ۷۳۷ مدرن با عمر ناوگانی پائین تر از معدل ناوگان هوایی کشور آغاز به کار کرده و اولین پرواز را به مقصد مشهد مقدس انجام داده است.

او نخستین نتیجه افزوده شدن این شرکت به ناوگان هواپیمایی در فارس را کاهش ترافیک مسافری و ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم دانست.

رضایی کوچی با اشاره به جمعیت حدود ۵ میلیونی استان فارس، گفت: مردم فارس در مقایسه با دیگر نقاط کشور علاقه بیشتری به استفاده از هواپیما دارند؛ از سوی دیگر این استان با داشتن ۱۱۲ شهر و ۳۶ شهرستان در رتبه نخست کشور به لحاظ تقسیمات قرار دارد.

معاون استانداری فارس همچنین گفت: فارس از منظر جغرافیایی نیز با بیش از ۱۲۲هزار کیلومتر مربع از بسیاری کشورهای جهان بزرگ‌تر است و همین موضوع بر اهمیت بهبود و توسعه وضعیت حمل و نقل استان می‌افزاید.

وی ادامه داد: فارس در همه زمینه‌ها گردشگر پذیر است و علاوه بر توانمندی در حوزه گردشگری ادبی و تاریخی و فرهنگی، به‌عنوان سومین حرم اهل بین (ع) مقصد زوار داخلی و خارجی به شمار می‌رود و از سوی دیگر به سبب وجود مراکز علمی و پزشکی حرفه‌ای زمینه توریست درمانی نیز در آن فراهم شده و از این منظر در زمره شهرهای تراز اول کشور به‌شمار می‌رود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزوده شدن ایرلان فلای پرشیا به ناوگان حمل و نقل فارس را باعث تقویت ارتباطات داخلی و خارجی دانست و گفت: در حالیکه تحریم‌های ظالمانه وضعیت دسترسی به قطعات هواپیما را مشکل کرده ایران توانسته است در امنیت هوایی در زمره کشورهای اول جهان قرار گیرد و در این زمینه هم ناوگان هواپیمایی و هم خلبانان به‌خوبی این حوزه را اداره کرده‌اند.

منبغ:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *