مسجد جامع ارومیه

ارومیه صاحب اِلمان می شود

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه گفت: بدنبال اِلمان سازی در ارومیه هستیم.

مصطفی میلانی امروز ۲۹دی در نشست خبری بااصحاب رسانه که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، افزود: متاسفانه تاکنون اِلمان و نماد خاصی ک معرف ظرفیت های شهرارومیه باشد ساخته و معرفی نشده، بنابراین به دنبال المان سازی شهری باهدف معرفی ارومیه به عنوان مقاصد گردشگری وتوریستی در سال ۱۴۰۰هستیم.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر ۱۲ فرهنگسرای در ارومیه وجود دارد که ۱۰واحد آن فعال بوده و دو واحد تا پایان سال راه اندازی می شود، تصریح کرد: باتوجه به اختصاص ردیف بودجه ۵۰ میلیاردی به مجموعه فرهنگی ورزشی شهرداری در سال آتی در صدد حذف برنامه های اضافی و بدون بازخورد سازمان هستیم.
میلانی با تاکید بر اینکه ارومیه هرساله میزبان یک جشنواره ملی است، اظهار کرد: برنامه ریزی شده سال آینده جشنواره عکاسی “از سرچشمه تا ابریز” به فاصله ۱۰۰کیلومتر از کوهای سیلوانا تا دریاچه ارومیه که شامل بند و شهرچایی است را باهدف معرعی ظرفیت های گردشگری ارومیه با حضور برندهای عکاسی کشور برگزار کنیم.
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه روز فرهنگی هر شهر یک روز مهم برای شناساندن فرهنگ و ظرفیت ها شهر است، یاد آور شد: روز دوم بهمن به عنوان روز فرهنگی ارومیه نامگداری شده و از امسال از ۲تا۹بهمن با عنوان هفته فرهنگی ارومیه در تلاش برای شناساندن ظرفیت های ارومیه خواهیم بود.
وی خاطر نشان کرد: رسالت اصلی شهرداری ورود جدی به ورزش همگانی است.
میلانی ادامه داد: عمده مشکلات شهر ریشه ی فرهنگی داشته و باید با اجرای برنامه های فرهنگی غنی فرهنگ شهر را تقویت کنیم.

منبع:ایسنا

مرتبط:

دهستان مرگور _ طبیعت کوهستانی ارومیه

دشت مرگور _نویافته‌ای از معماری صخره‌ای در ارومیه

برده‌سور قلعه‌ای از دوران صفویه در ارومیه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *