کهن-دژ

استفاده از ظرفیت کهن‌دژ برای توسعه گردشگری در توس

 مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: ایجاد مسیر دست‌رسی از آرامگاه فردوسی به ارگ کهن‌دژ شهر تاریخی توس، از ظرفیت‌های جدید گردشگری در این منطقه است.

ابوالفضل مکرمی‌فر با بیان این مطلب اظهار کرد: در راستای توسعه گردشگری و افزایش ماندگاری گردشگران در محدوده شهر تاریخی توس، توسط مشاور مطالعاتی انجام و ایجاد مسیر جدیدی برای دسترسی به ارگ کهن‌دژ پیشنهاد شده است.

وی ادامه داد: با توجه به مطالعات صورت گرفته و ظرفیت‌های موجود در این کهن‌دژ، چند ساعت به حضور گردشگران اضافه می‌شود و با حضور گردشگران اطلاعاتی تاریخی این منطقه به بازدیدکنندگان منتقل خواهد شد.

مکرمی‌فر تصریح کرد: البته اقداماتی در زمینه ایجاد مسیر در داخل کهن‌دژ نیز انجام شده است و اکنون با طرح فعلی همگام‌سازی شده و فردی که قرار است وارد کهن‌دژ شود، از مسیری تاریخی عبور می‌کند.

به گزارش ایسنا و بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، مدیر کل میراث فرهنگی استان با اشاره به حمایت و همکاری شورای اسلامی و شهرداری مشهد طی چند سال اخیر از برنامه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در محدوده شهر تاریخی توس، گفت: شورای اسلامی شهر از این پروژه حمایت می‌کند و برای اجرای این مسیر دسترسی از شهرداری مشهد کمک خواهیم گرفت.

مکرمی‌فر تاکید کرد: جذب گردشگر و افزایش ماندگاری گردشگران در محدوده شهر تاریخی توس از برنامه‌هایی است که تلاش می کنیم با کمک شورای اسلامی شهر، شهرداری و مردم به سرانجام برسانیم.

منبع:ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *